Zavřít reklamu

Kdyby se psal rok 2007, tak nám Apple svůj nový produkt představí už 9. ledna. A nebylo by to nic jiného než iPhone. Kdyby se pak psal rok 2010, tak se už 27. ledna dočkáme první generace iPadu. Letos tomu tak samozřejmě nebude, nicméně příliš dlouho, než se nového hardwaru Applu dočkáme, by to zase tak trvat nemuselo. 

Dříve Apple svůj hardware skutečně představoval už na začátku roku. Vyjma prvního iPhonu a iPadu tomu tak bylo třeba i s MacBookem Air (8. ledna 2008) nebo s Apple TV (28. ledna 2013). Právě s Apple TV tomu bylo ale naposledy, kdy tak učinil. S určitostí se tedy dá říci, že v lednu se ničeho nového skutečně nedočkáme.

Únor v letech 2008, 2009, 2011 a 2013 patřil MacBookům Pro. Vrcholných jeho modelů jsme se dočkali v říjnu loňského roku, pořád ale čekáme na redesignovaný 13“ MacBook Pro, na který by právě už brzy mělo dojít. Protože ale jiné produkty Apple během února nikdy nepředstavoval, nedá se doufat, že by to letos měnil. Těšit se však můžeme už na březen.

Březen totiž patří iPadům. Nejdříve tomu bylo s druhou a třetí generací klasického modelu, od roku 2016 v něm Apple pravidelně představoval iPady Pro. Jen loňský rok byl z důvodu pandemie výjimkou, kdy na ně došlo až v dubnu a prodávat se začaly v květnu. V březnu 2015 pak Apple představil i své první Apple Watch Series 0. Třeba se letos dočkáme nové sportovní edice. V předchozích letech byly v březnu představeny i MacBooky Pro a Air nebo počítač Mac mini. Těm už ale Apple data jejich představení upravil. 

Duben ve znamení iPhonů SE 

V dubnu 2020 představil Apple 2. generaci iPhonu SE, v dubnu 2021 pak přišla na řadu fialová varianta iPhonu 12. Od dubna se tedy očekává především 3. generace iPhonu SE, ale také větší model iMacu, jehož novou 24“ variantu představil Apple právě loni. Jenže to bylo s posunutým termínem uvedení iPadů Pro.

Pokud čekáte na druhou generaci AirPodů Pro, tak Apple tu první uvedl v říjnu 2019. S velkou pravděpodobností se 2. generace tedy dočkáme už letos, jestli to ale bude skutečně v dubnu, je poměrně otázkou. Určit to nejde ani podle vydávání klasických AirPodů, kdy první generace byla představena v září 2016, druhá v březnu 2019 a třetí v říjnu 2021.

S jistotou se dá tedy jen konstatovat, že Apple skutečně má co představit. Jaké si ale zvolí termíny, pro jaká zařízení, ví samozřejmě jen on. Přímo by se ale nabízelo sloučit iPady s počítači a iPhone SE 3. generace pak s AirPody a novou sportovní řadou Apple Watch. Hned po úvodu roku by tak mohl začít poměrně velkolepě. 

.