Zavřít reklamu

Výzvy, které mohou uživatelé Apple Watch plnit, mají bohulibý cíl – „nutí“ je k určité aktivitě, za jejíž splnění poté dostanou odměnu. To obvykle nejen v podobě nějakého tematického odznaku, ale také popřípadě i samolepkami, které můžete použít nejen v iMessage ale také FaceTimu. Letos by tomu nemělo být jinak. 

Již nyní, tedy během celého ledna, probíhá aktivita Ring in the New Year, která je už zajetou tradicí. Apple ji totiž spustil už po šestý rok v řadě, a to pandemii navzdory. Tato novoroční výzva je ale také tou nejnáročnější, kterou Apple pro své uživatele pravidelně chystá. Stát alespoň jednu minutu ve dvanácti z 24 hodin, dodržet doporučených 30 minut cvičení denně a denně spálit svůj osobní cíl kalorií musíte splnit po sedm po sobě jdoucích dní. Také proto na ni máte celý měsíc.

V únoru loňského roku vydal Apple aktivitu, kterou nazval Unity. Ta byla spjatá s Měsícem černošské historie, který právě v USA spadá na měsíc únor. K této příležitosti Apple vydal i speciální edici Apple Watch v barvách panafrické vlajky. Hodinek se letos sice asi nedočkáme, ale aktivita by se mohla stát novou tradicí.

8. března bude Mezinárodní den žen, na který si Apple připravuje také speciální aktivitu. Ta je obvykle platná jen po tento den a k získání speciálního odznaku a nálepek v něm stačí podniknout více jak 20minutové cvičení.

Den Země připadá na 22. dubna a právě k tomuto dni, se váže výzva, která však byla v roce 2020 přerušena kvůli pandemii koronaviru. Už loni se ale zase vrátila a dá se tak předpokládat, že se ji dočkáme i letos. K získání tohoto ocenění budete muset tento den cvičit 30 a více minut.

Mezinárodní den tance si připisuje 29. duben. A protože Apple Watch od watchOS 7 nabízejí i aktivitu tance, tak jste už loni mohli v tento den právě v této aktivitě podstoupit minimálně 20minutové cvičení k získání bonusového materiálu. A samozřejmě také patřičného odznaku. Jestli tuto aktivitu Apple spustí i letos, je ale otázkou. Stejně je tomu i se Dnem jógy, který připadá na 21. června. Zde se stačilo této aktivitě věnovat po 15 minut. Tyto dvě aktivity však mohou být klidně nahrazeny jinými. Světových dnů různých sportů, které Apple Watch umí trackovat, je totiž dostatek.

28. srpna pak byla v roce 2021 dostupná aktivita v souvislosti s národními parky. Během tohoto dne jste tak museli ujít nebo uběhnout 1,6 km, abyste ocenění získali. Původně byla tato aktivita určena jen pro území USA, loni se ale rozšířila celosvětově. Není tedy důvod k tomu, aby to letos Apple měnil. Poslední aktivitou byl z 11. listopadu Den veteránů. Protože se ale jedná jen o svátek v USA, byla aktivita dostupná jen tam. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, hodinky jsem dostala k Vanocum, ale pravidelne ke nosim teprve měsíc s půl. Dnes mi hodinky neukazaly odznak k MDŽ. Nevíte čím by to mohlo být?

    Také se mi na Apple Watch SE nezobrazují výzvy pro limitovanou edici. Od konce února se zobrazily odznaky pouze nový rok, rok tygra a unity. Ostatní pozdější ne a ani upozornění na ně.

celý text

Čtěte více.