Zavřít reklamu

Dnes nám hudební streamovací služba Spotify připadá jako odvěká a nedílná součást našich digitálních životů, vždy tomu ale tak nebylo. Z rodného Švédska Spotify expandovalo do Spojených států v roce 2006,  a právě tuto událost si dnes připomeneme. Řeč bude ale také o první fotografie povrchu planety Mars.

Fotografie povrchu Marsu (1965)

14. července roku 1965 pořídila americká sonda Mariner 4 při svém úspěšném přeletu kolem sérii fotografií, na kterých byly viditelně a na svou dobu opravdu kvalitně zachyceny detaily povrchu planety Mars. Mariner 4 byla první sondou, které se toto podařilo – její předchůdce, sonda Mariner 3, na tomto poli selhala. Sonda byla do vesmíru vypuštěna koncem listopadu roku 1964 za pomoci nosiče Atlas-Agena D.

Spotify přichází do USA (2011)

Ve Spojených státech byl oficiálně zahájen provoz hudební původně švédské streamovací služby Spotify. Platforma Spotify byla založena v roce 2006, a v online komunitě se setkala převážně s velice nadšenou odezvou. Od doby svého vzniku se dočkala vlastních aplikací, integrací s řadou zařízení i služeb třetích stran, a na kontě má mimo jiné také právní spory se společností Apple.

spotify a sluchátka
Zdroj: Unsplash

Další události nejen z oblasti technologií

  • Microsoft oznamuje příchod operačního systému Windows 95 (1995)
  • Kolem planety Pluto poprvé proletěla vesmírná sonda NASA New Horizons

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více