Zavřít reklamu

Klávesnice na iPhone se seká je vždy po vydání nové majoritní verze operačního systému iOS jedna z nejčastěji vyhledávaných frází. Jestliže jste se i vy ocitli v situaci, kdy se vám na iPhonu klávesnice seká a nedá se na ní pořádně psát, popřípadě pokud trvá než se klávesnice načte, tak jste tady naprosto správně. V tomto článku si totiž ukážeme, jakým způsobem lze tuto nepříjemnou a otravnou chybu jednou pro vždy vyřešit.

Klávesnice na iPhone se seká

Jestliže máte na iPhone problémy se sekající se klávesnicí, tak je nutné, abyste resetovali její slovník. Postup je následující:

  • Prvně se v rámci iOS přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte možnost Obecné.
  • Na další obrazovce pak sjeďte úplně dolů a klepněte na kolonku Resetovat.
  • Ocitnete se v menu pro obnovení, kde stiskněte Obnovit slovník klávesnice.
  • Ihned poté je nutné, abyste se pomocí kódového zámku autorizovali.
  • Nakonec stačí ve spodní části obrazovky klepnutím na Obnovit slovník akci potvrdit.

Poté, co výše uvedený postup provedete, tak se klávesnice na iPhonu okamžitě přestane zasekávat a budete s ní opět schopni bez problémů fungovat. Nutno ale podotknout, že tato „úleva“ s sebou bere určité následky. Jakmile provedete obnovení slovníku klávesnice, tak dojde k vymazání veškerých slov a adaptací, které si klávesnice vytvořila. To znamená, že vám bude texty automaticky opravovat tak, jako byste zrovna z krabičky vybalili nový iPhone. Během několika dní používání se však klávesnice opětovně veškerá používaná slova naučí – stačí tedy, abyste zůstali trpěliví.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Když jsem přecházel na Ios, tak mi na klávesnici chyběly některé funkce, na které jsem byl na Androidu zvyklý. Oodstranil jsem to instalací Google keyboard a díky tomuo problémy nemám …

celý text

Čtěte více.