Zavřít reklamu

Server 9to5Mac včera přinesl zprávu o zajímavých detailech, nalezených v kódu nevydaného operačního systému iOS 14. Zatím není jasné, zda všechny zmíněné funkce souvisejí přímo s operačním systémem iOS 14.

Fitness aplikace

Jedním z prvků, kterých si redaktoři serveru 9to5Mac v kódu operačního systému iOS 14 všimli, je fitness aplikace s kódovým označením „Seymour“. Je možné, že v době svého vydání ponese název Fit nebo Fitness, a zřejmě se bude jednat o samostatnou aplikaci, která bude vydána spolu s operačními systémy iOS 14, watchOS 7 a tvOS 14. Nejspíš nepůjde o přímou náhradu stávající nativní aplikace Aktivity, ale spíše o platformu, která uživatelům umožní stahování fitness videí, cvičení a aktivit, které budou moci sledovat s pomocí svých Apple Watch.

Rozpoznání ručního psaní pro Apple Pencil

V kódu operačního systému iOS 14 bylo rovněž nalezeno API s názvem PencilKit, které umožňuje využití Apple Pencil ve více situacích. Vypadá to, že s pomocí Apple Pencil bude možné ručně zadávat text do standardních textových polí v aplikacích pro psaní zpráv, v Mailu, Kalendáři a na dalších místech, kde to až dosud nebylo možné. Možnost zavedení podpory rozpoznání ručního psaní pravděpodobně získají díky zmíněnému API také vývojáři třetích stran.

Operační systém iOS 14 by mohl mít takovouto podobu:

Další novinky

Nových funkcí by se mohla v operačním systému iOS 14 dočkat také nativní aplikace Zprávy, respektive iMessage. Společnost Apple údajně v současné chvíli testuje funkce, jako je možnost označování kontaktů za pomoci znaku „@“, zrušení odesílání zpráv, možnost aktualizace stavu nebo třeba možnost označení zprávy jako nepřečtené. Tyto funkce nicméně ale nemusí nikdy spatřit světlo světa. Zřetelnějších obrysů nabyly také zprávy o možnosti přiřazování lokalizačních přívěšků k vybraným objektům, které pak bude možné vyhledat za pomoci iOS nebo iPadOS zařízení. Přívěšky nejspíš ponesou název AirTag a o přísun energie se postarají kulaté baterie typu CR2032. Kromě těchto novinek zmiňuje server 9to5Mac také nové funkce pro operační systém watchOS 7, vylepšenou podporu myši v operačním systému iPadOS nebo náznaky nových náhlavních sluchátek od Applu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více