Zavřít reklamu

Zprávy o tom, že Apple připravuje nějaké brýle pro rozšířenou realitu, po webu kolují již několik měsíců. Naprosto to odpovídá tomu, jak Apple k tomuto segmentu v poslední době přistupuje a jaký potenciál v něm vidí. Sám Tim Cook se během posledního půl roku na adresu rozšířené reality zmínil hned několikrát a vždy sršel nadšením a důvěrou v to, že právě rozšířená realita bude „tou velkou věcí“ blízké budoucnosti. Nyní se na webu objevily nové a „zaručené“ informace o tom, jak na tom nový headset (nebo jakou bude mít finální produkt podobu) bude.

Podle informací, se kterými přišel server Bloomberg (je tedy nutné je brát se značnou rezervou), chystá Apple svůj dedikovaný AR produkt na rok 2020. Zařízení by mělo obsahovat samostatný displej s integrovanými výpočetními jednotkami, které by skrze kamery analyzovaly okolí a zprostředkovávaly informace. Tyto jednotky by měly být součástí jednotného systému (podobnému jako je SoC v Apple Watch) a měly by fungovat v novém operačním systému nazvaném rOS. Ten by měl mít pod taktovkou Geoff Stahl, který vede softwarovou a technologickou vývojovou divizi v Applu.

Rozšířená realita

Zatím není zcela jasné, jak by fungovala komunikace brýlí například s iPhonem. Podle dostupných informací prý Apple zvažuje jak hlasové ovládání (pomocí Siri), tak dotykové (pomocí dotykových panelů) či ovládání za pomocí gest. Zařízení je stále ve formě navrhování prototypu, základní prvky operačního systému však prý již fungují a inženýři Applu je zkouší za pomocí brýlí pro virtuální realitu od Samsungu, Gear VR, kdy displejem zařízení je iPhone. Jedná se však jen o interní řešení, které údajně nespatří světlo světa. Společně s vývojem tohoto zařízení se také usilovně pracuje na zdokonalení ARKitu, jehož druhá generace by měla dorazit příští rok a měla by s sebou přinést například funkce na sledování a ukládání pohybových dat či práci s persistencí objektů ve virtuálním prostoru.

Zdroj: 9to5mac

.