Zavřít reklamu

Budovatelské strategie, ve kterých si můžete zkusit roli kolonizátorů cizích planet, rostou jako houby po děšti. Jejich popularita určitě souvisí i s faktem, že Elon Musk plánuje v blízké budoucnosti poslat kolonista na Mars. A zatímco rudá planeta figuruje v takových simulátorech nejčastěji, vývojáři hry Planetbase se vám rozhodli dopřát mnohem větší svobodu. Namísto našeho blízkého souseda tak budete mít možnost osidlovat mnohem vzdálenější světy.

Planetbase se sice nedušuje tím, jak moc daleko takové světy jsou, nabídne vám ale několik různých základních typů těchto planet. Osidlovat budete moci samozřejmě i planety marťasnkého typu, kromě nich vám ale hra nabídne jako nový domov i mrazivé planety, planety s neutichajícími bouřemi, ale i měsíce plynných obrů, kterých je jen v našem hvězdném systému habaděj. Při hraní tak Planetbase nemění různorodost za alespoň malou míru uvěřitelnosti. Přece jenom některé ze scén, které uvidíte během hraní, se snad jednou stanou i skutečností pro lidstvo.

V závislosti na tom, na jakém durhu planety se usídlíte, pak budete využívat různé způsoby generace energie. Ty se stanou základem pro výstavbu vaší kolonie, jež bude pro své zranitelné kolonisty bezpečným útočištěm v nehostinném exotickém prostředí. Aby se lidičky cítili jako doma, budete muset postupem času přijít i na způsoby, jak pěstovat vlastní úrodu a syntetizovat další potravu. Důležitou součástí hry je pak správa příchozích kolonistů. Ti se totiž ve hře dělí do různých kategorií dle své specializace. Musíte proto stále udržovat rovnováhu, aby vám nechyběli lidé v žádní z těchto kategorií.

  • Vývojář: Madruga Works
  • Čeština: Ne
  • Cena: 12,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Playstation 4, Xbox One
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.8 nebo novější, dvoujádrový procesor na frekvenci 2 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta s 512 MB paměti, 650 MB volného místa na disku

 Hru Planetbase můžete zakoupit zde

.