Zavřít reklamu

Nově vydaná hra Million on Mars od stejnojmenných vývojářů zcela jistě odkazuje na životní cíl Elona Muska – udělat z lidstva meziplanetární druh. Konkrétní Muskův cíl je dostat na rudou planetu milion lidí do konce tohoto století. O tom, jak moc optimistický cíl, to je, se můžeme bavit dlouhé hodiny. Proto je možná lepší si samotný proces kolonizace a teraformace Marsu vyzkoušet na vlastní kůži. V Million on Mars se vám pro to naskytnou zcela ideální podmínky.

Million on Mars je lehce netradičně masivně multiplayerovou online strategií. Jako podnikatel financovaný společností Ad Astra Unlimited dostanete na starost dvacet akrů toxické marťanské půdy. Pak už bude jen na vás z ní udělat co možná nejpříjemnější místo k životu. Přitom se nemůžete úplně flákat. Planeta se sice sama moc nemění, na cestě k ní ovšem brzy bude prvních dvacet osadníků, kteří musejí po příletu najít místo, ve kterém se hned neudusí a nezmrznou vlivem šílených planetárních teplot.

Díky tomu, že jde o multiplayerovou hru, budete v Million on Mars moci spolupracovat i s ostatními hráči, kteří si osidlují vlastní kusy marťanské půdy. Obchod tak nepovede pouze po lince Země-Mars, ale i mezi vašimi sousedy a společnostmi využívajícími nerostná bohatství v blízkých asteroidech. Své zdroje, které získáte díky flotile roverů a technologickému rozvoji, pak kromě obchodování budete využívat hlavně na výrobu nových přístrojů, kterých hra slibuje přes dvě stě. Million on Mars sice vychází ve fázi předběžného přístupu, pokud ale chcete realistický obrázek naší budoucnosti, zřejmě se už nemusíte ohlížet moc daleko.

  • Vývojář: Million on Mars Inc.
  • Čeština: Ne
  • Cena: 12,49 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.14.2 nebo novější, dvoujádrový procesor na frekvenci 3 GHz, 4 GB operační paměti, moderní integrovaná grafická karta, 3 GB volného místa na disku

 Hru Million on Mars můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více