Zavřít reklamu

Delší dobu se hovořilo o vývoji nových chytrých hodinek, které mohly být silnou konkurencí pro Apple Watch. Za očekávaným modelem měla stát známá společnost Meta, provozující sociální sítě Facebook, Instagram či WhatsApp. Podle dostupných úniků je navíc zcela patrné, že se nemělo jednat o tak úplně obyčejné hodinky, by naopak. Meta měla ambice přijít s celkově revolučním zařízením, které by svými schopnostmi znatelně přeskočilo současně dostupné modely. Jak to tak ale vypadá, žádná revoluce se konat nebude.

Podle nejnovějších informací Meta opustila své původní plány a vývoj chytrých hodinek kompletně zrušila. Tým, který za chytrými hodinkami stál, se údajně přesune k vývoji chytrých brýlí využívajících rozšířenou realitu (AR). Důležité je také zmínit, proč smartwatch z dílny společnosti Meta vlastně dostaly červenou. Dle všeho tak firma koná ve snaze o co možná nejvyšší snížení nákladů. S tím také souvisí rozsáhlé propouštění.

Apple Watch stále bez konkurence

O příchodu chytrých hodinek Meta se mluvilo již od února minulého roku. Během této doby navíc unikla řada poměrně zajímavých informací, podle kterých měl produkt skutečně přinést svěží vánek na trh chytrých hodinek. Meta se chtěla soustředit na monitorování fitness aktivit, zdravotních funkcí a na jednoduchou komunikaci s přáteli prostřednictvím svých platforem (Facebook, Instagram a WhatsApp). Hodinky měly dokonce disponovat odnímatelným displejem a dvěma vestavěnými fotoaparáty, díky čemuž by bylo možné je využít i pro případné focení. To je právě něco, co aktuálně nenabízí žádný výrobce – ani Apple či Samsung. Na druhou stranu je proto zvláštní, že Meta vývoj ukončuje. Během této doby si totiž projekt musel vyžádat nemalé množství investic, které tak jsou ve finále zbytečně vyhozeny.

meta facebook watch hodinky
Uniklý snímek chytrých hodinek od Facebooku

Apple si ale může poměrně oddechnout. Jak už jsme zmínili výše, pokud by Meta dotáhla projekt do zdárného konce, je prakticky jasné, že by tím mohla poměrně solidně ohrozit současnou konkurenci. Jak to tak ale vypadá, žádná revoluce na trhu se smartwatch se nakonec konat nebude. Pro jablečné Apple Watch tak jako jediný konkurent, pokud pomineme hodinky Garmin s odlišným zaměřením, zůstává jihokorejský gigant Samsung se svými Galaxy Watch. Jenže podívat se na to můžeme i z opačné strany. Chytré hodinky značky Meta by mohly výrazně motivovat svou konkurenci a posunout tak celý trh vpřed. Bohužel nic takového nás nečeká.

Budoucnost chytrých hodinek

S ohledem na současnou podobu chytrých hodinek si firma Meta ukousla poměrně velké sousto. Právě proto bude nesmírně zajímavé sledovat, kam se například Apple Watch či Samsung Galaxy Watch v následujících letech posunout. Podle aktuálně dostupných informací nás totiž žádná brzká revoluce nečeká, nebo se oběma gigantům daří ji držet takzvaně pod pokličkou. Jaké změny byste rádi viděli v případě jablečných chytrých hodinek? Uvítali byste u nich vestavěné fotoaparáty?

.