Zavřít reklamu

Patříte-li mezi naše pravidelné čtenáře, tak jste si v posledních dnech mohli všimnout článků, ve kterých jsme se věnovali tipům pro přizpůsobení nastavení jablečných zařízení. V tomto mini-seriálu pokračujeme i dnes a věnovat se budeme Apple Watch. Pokud byste se tedy chtěli dozvědět o některých funkcích, které Apple Watch nabízí, tak je tento článek přesně pro vás. Celkově si ukážeme 10 tipů s tím, že prvních 5 najdete přímo v tomto článku a dalších 5 pak ve článku na našem sesterském magazínu Letem světem Applem – stačí klepnout na odkaz níže.

DALŠÍCH 5 TIPŮ ZOBRAZÍTE KLEPNUTÍM ZDE

Náhled oznámení

Pokud vám na Apple Watch přijde nějaké oznámení, tak se vám prvně na zápěstí objeví, z jaké aplikace pochází, a poté se zobrazí samotný obsah. To ale nemusí každému uživateli vyhovovat, jelikož tak jednoduše, kdo je poblíž, může obsah notifikace vidět. Nastavit si můžete, aby se obsah notifikace zobrazil až po klepnutí na displej, což se může hodit. Pro aktivaci přejděte na iPhone do aplikace Watch, kde v kategorii Moje hodinky otevřete Oznámení, a poté aktivujte Celá oznámení zobrazovat klepnutím.

Výběr orientace

Při prvotním nastavení Apple Watch si musíte zvolit, na které ruce chcete hodinky nosit, a na jaké straně chcete mít hodinky umístěné. Pokud jste po nějaké době změnili názor a chcete hodinky umístit na druhou ruku a případně zvolit jinou orientaci korunky, tak na iPhonu otevřete aplikaci Watch, kde v kategorii Moje hodinky otevřete Obecné → Orientace, kde už si můžete tyto předvolby nastavit.

Změna rozložení aplikací

Ve výchozím nastavení jsou na Apple Watch veškeré aplikace zobrazeny v mřížce, potažmo v tzv. honeycomb zobrazení, což znamená včelí plástev. Tohle rozložení je ale pro mnoho uživatelů velmi chaotické. Máte-li stejný názor, tak byste měli vědět, že si můžete nastavit zobrazení aplikací v klasickém abecedním seznamu. Pro nastavení stačí přejít na iPhonu do aplikace Watch, kde v kategorii Moje hodinky otevřete sekci Zobrazení aplikací a zaškrtněte Seznam, popřípadě samozřejmě naopak Mřížka.

Oblíbené aplikace v Docku

Na domovské obrazovce iPhonu, iPadu i Macu se nachází Dock, který slouží k jednoduchému spouštění oblíbených aplikací, popřípadě různých souborů, složek apod. Věděli jste o tom, že na Apple Watch je Dock k dispozici taktéž, akorát v lehce jiné podobě? Pro jeho zobrazení stačí stisknout jedenkrát boční tlačítko. Ve výchozím nastavení se v Docku na Apple Watch objevují poslední spuštěné aplikace, nastavit si zde ale můžete zobrazení vybraných aplikací. Stačí na iPhonu přejít do aplikace Watch, kde v kategorii Moje hodinky otevřete sekci Dock. Zde pak zaškrtněte Oblíbené, klepněte vpravo nahoře na Upravit a aplikace, které se mají zobrazit, si vyberte.

Probudit zvednutím zápěstí

Apple Watch můžete probudit různými způsoby. Buď můžete klasicky klepnout prstem na displej, dále můžete pootočit digitální korunkou anebo lze hodinky jednoduše zvednou směrem nahoru k obličeji, což je asi nejčastěji využívaný způsob. Pravdou ale je, že hodinky mohou pohyb směrem nahoru čas od času špatně rozpoznat a aktivovat tak displej zbytečně v moment, kdy to nebylo chtěné. Displej je největším „žroutem“ baterie Apple Watch, takže takto můžete její výdrž výrazně snížit. Pokud byste z tohoto důvodu chtěli probuzení zvednutím zápěstí vypnout, tak stačí přejít na iPhonu do aplikace Watch, kde otevřete v kategorii Moje hodinky sekci Zobrazení a jas. Zde už pak stačí přepínačem deaktivovat Probudit zvednutím zápěstí.

.