Zavřít reklamu

Oba jsou lídry ve svém oboru. O Apple Watch platí, že si těžko k iPhonu pořídíte ideálnější řešení na své zápěstí, u Galaxy Watch4 zase to, že se má s jejich Wear OS 3 jednat o plnohodnotnou alternativu pro Android zařízení. Vyjma notifikování vás o událostech v propojeném zařízení jsou ale i o měření aktivit. Které je měří lépe? 

I když si zařízení vlastně přímo nekonkurují, protože Apple Watch komunikují jen s iPhony a Galaxy Watch4 jen se zařízeními s Androidem, může hrát nositelná elektronika svou roli i při výběru mobilního telefonu. Je tomu také proto, že tento segment trhu je stále na vzestupu a ideálně zapadá do stylu moderního života. To i třeba v propojení s TWS sluchátky, kdy Apple nabízí své AirPody, Samsung má zase portfolio Galaxy Buds.

Vzali jsme proto na procházku oboje hodinky a porovnali výsledky. V případě Apple Watch Series 7 byly ty spárovány s iPhonem 13 Pro Max, v případě Galaxy Watch4 Classic šlo o propojení s telefonem Samsung Galaxy S21 FE 5G. Jednou jsme měli Apple Watch na levé ruce a Galaxy Watch na pravé, pak jsme je oboje hodinky mezi sebou prohodili s tím, že jsme samozřejmě změnili i nastavení ruky. Výsledky ale byly shodné. Už je to je dobré vědět, že je vlastně jedno, jestli máte při aktivitě hodinky na té či oné ruce a jestli jste pravák nebo levák. Níže tedy najdete porovnání hodnot, které hodinky během aktivity naměřily. 

Vzdálenost 

 • Apple Watch Series 7: 1,73 km 
 • Samsung Galaxy Watch4 Classic: 1,76 km 

Rychlost/průměrné tempo 

 • Apple Watch Series 7: 3,6 km/h (15 minut a 58 sekund na kilometr) 
 • Samsung Galaxy Watch4 Classic: 3,8 km/h 

Kilokalorie 

 • Apple Watch Series 7: aktivní 106 kcal, celkem 147 
 • Samsung Galaxy Watch4 Classic: 79 kcal 

Tepová frekvence 

 • Apple Watch Series 7: 99 bpm (rozsah 89 až 110 bpm) 
 • Samsung Galaxy Watch4 Classic: 99 bpm (maximální 113 bpm) 

Počet kroků 

 • Apple Watch Series 7: 2 346 
 • Samsung Galaxy Watch4 Classic: 2 304 

Odchylky tedy nějaké přece jen jsou. Apple Watch v obou případech zahlásili dříve „ušlápnutý“ kilometr, proto také naměřily více kroků, ale paradoxně kratší celkovou vzdálenost. Apple se ale soustředí především na kalorie, kdy vám o nich dá větší přehled, kdežto Galaxy Watch4 ukážou jen jedno číslo bez bližšího určení. Co se týče měřené srdečního tepu, tak se obě zařízení vzácně shodla, i když s maximálkou se trochu přece jen rozcházejí. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  to nemate mozog? To ktore je lepsie z tohto nikdy nezistite, ked nemate referencne meranie. Co tak do toho zapojit este profesionalne merace, pomocou ktorych by sa zistilo co je presne a podla toho by ste odvodili co je presnejsie/lepsie? ci jedno alebo druhe??? to snad nie je pravda..

  Ono stačí si přečíst jeden článek onoho autora a zjistíte, že další nemá smysl číst. Říkám si, že by bylo fajn, kdyby se dal zapnout filtr autorů…

  Presne to me napadlo: “A kde je udaj o skutecne vzdalenosti, skutecnem poctu kroku a skutecnem case?!” Tohle porovnani je uplne o nicem. 💁‍♂️

  Presne to ma napadlo keď som klikol – aké profi meradlo použili pre referenciu. Nieje to iba tak hocičo vypustiť a dúfať že Vám to prejde 😄

  Měl jsem oboje a zajímavé zjištění pro mě bylo že Samsung vůbec nic nenaměří když se jde s kočárkem za to Apple měřil relativně přesně.

  Hodinky Samsung jsem měl a musel jsem je reklamovat nové už jsem nechtěl protože počítali kroky i za jízdy v autě.Což je napsáno i v manuálu že při jízdě v autě se doporučuji vypínat k čemu mám takové hodinky potom teď jse naštěstí přešel na Apple takže mám Apple Watch 7 , kromě toho jsem měl fossil tam bohužel předčasně odešla baterie a teď mám pouze Apple Watch 7 a Oppo Watch ,které se ,ale u nás neprodávají a Samsung hodinky už nikdy více ať si říká kdo chce co chce jsou to největší šmejdy co jsem měl !!!!

celý text

Čtěte více.