Zavřít reklamu

Apple sice nabízí svou Apple TV, nejedná se však o zobrazovací zařízení, ale o smart box, který klasické televizi rozšíří její možnosti. Pokud máte ještě „hloupou“ televizi, poskytne jí chytré funkce, internet a App Store s aplikacemi. Moderní chytré televize ale mají služby Applu již integrované. 

Pokud si chcete užívat služeb Apple a dalších přidaných funkcí jeho celkového ekosystému i na televizi, nemusíte hned investovat do Apple TV. Tedy samozřejmě za předpokladu, že máte patřičný model televize od dané značky. Takové totiž propojená Apple TV přinese prakticky jen App Store s možností instalování aplikací, her a platformu Apple Arcade.

Je logické, že od té doby, kdy Apple vstoupil i na pole streamovacích služeb, snaží se je dostat do co nejvíce produktů mimo svou značku. Jde mu o získávání uživatelů nehledě na to, jaké zařízení používají. I proto nabízí Apple TV+ a Apple Music na webu. Díky tomu si tyto služby můžete užívat nehledě na vámi vlastněných a používaných zařízeních, a dá se říci, že k těmto službám budete mít přístup na všem, co má přístup k internetu a má to webový prohlížeč. Apple TV+ můžete sledovat na webu tv.apple.com a Apple Music poslouchat na music.apple.com.

Sledování a poslech na chytrých televizorech 

Samsung, LG, Vizio a Sony – to je čtveřice výrobců, která nativně podporuje sledování Apple TV+ ve svých televizorech, protože nabízejí aplikaci Apple TV. Podrobný seznam všech televizí i dalších zařízení, jako jsou herní konzole atd., najdete na stránkách podpory Applu. Snadno si tak dohledáte, jestli je podporován i váš model. Např. televizory Vizio podporují aplikaci Apple TV již u modelů z roku 2016.

 

O poznání horší je to už s poslechem Apple Music. Tato hudbu streamující služba totiž v chytrých televizích debutovala teprve před rokem, a to jen na těch společnosti Samsung. Až nyní se přidává podpora i pro chytré televize LG. V případě televizí Samsungu je Apple Music v rámci dostupných aplikací, na LG si ji musíte nainstalovat z obchodu s aplikacemi. 

Ostatní funkce Applu 

Pomocí funkce AirPlay můžete streamovat nebo sdílet obsah ze zařízení do Apple TV nebo chytrých televizí podporujících AirPlay 2. Ať už se jedná o video, fotky, nebo obrazovku zařízení. Podporu nabízejí nejen televizory Samsung a LG, ale i Sony a právě také Vizio. Kompletní přehled zařízení najdete na stránkách podpory Applu. Modely televizí této čtveřice výrobců nabízí i platformu HomeKit. Díky ní tak můžete ovládat celou svou chytrou domácnost prostřednictvím televize.

Pokud ale aktuálně vybíráte nový televizor, přičemž z něho chcete dostat maximum, co se provázanosti zařízení Applu a celého ekosystému společnosti týče, je jasné, že je vhodné sáhnout po těch od výrobců Samsung a LG. Jestliže tedy plánujete investovat do Apple TV, nebo ji již nevlastníte, protože pak je to prakticky jedno, po jakém televizoru sáhnete. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více