Zavřít reklamu

Apple sice nabízí svou Apple TV, nejedná se však o zobrazovací zařízení, ale o smart box, který klasické televizi rozšíří její možnosti. Pokud máte ještě „hloupou“ televizi, poskytne jí chytré funkce, internet a App Store s aplikacemi. Moderní chytré televize ale mají služby Applu již integrované. 

Pokud si chcete užívat služeb Apple a dalších přidaných funkcí jeho celkového ekosystému i na televizi, nemusíte hned investovat do Apple TV. Tedy samozřejmě za předpokladu, že máte patřičný model televize od dané značky. Takové totiž propojená Apple TV přinese prakticky jen App Store s možností instalování aplikací, her a platformu Apple Arcade.

Je logické, že od té doby, kdy Apple vstoupil i na pole streamovacích služeb, snaží se je dostat do co nejvíce produktů mimo svou značku. Jde mu o získávání uživatelů nehledě na to, jaké zařízení používají. I proto nabízí Apple TV+ a Apple Music na webu. Díky tomu si tyto služby můžete užívat nehledě na vámi vlastněných a používaných zařízeních, a dá se říci, že k těmto službám budete mít přístup na všem, co má přístup k internetu a má to webový prohlížeč. Apple TV+ můžete sledovat na webu tv.apple.com a Apple Music poslouchat na music.apple.com.

Sledování a poslech na chytrých televizorech 

Samsung, LG, Vizio a Sony – to je čtveřice výrobců, která nativně podporuje sledování Apple TV+ ve svých televizorech, protože nabízejí aplikaci Apple TV. Podrobný seznam všech televizí i dalších zařízení, jako jsou herní konzole atd., najdete na stránkách podpory Applu. Snadno si tak dohledáte, jestli je podporován i váš model. Např. televizory Vizio podporují aplikaci Apple TV již u modelů z roku 2016.

 

O poznání horší je to už s poslechem Apple Music. Tato hudbu streamující služba totiž v chytrých televizích debutovala teprve před rokem, a to jen na těch společnosti Samsung. Až nyní se přidává podpora i pro chytré televize LG. V případě televizí Samsungu je Apple Music v rámci dostupných aplikací, na LG si ji musíte nainstalovat z obchodu s aplikacemi. 

Ostatní funkce Applu 

Pomocí funkce AirPlay můžete streamovat nebo sdílet obsah ze zařízení do Apple TV nebo chytrých televizí podporujících AirPlay 2. Ať už se jedná o video, fotky, nebo obrazovku zařízení. Podporu nabízejí nejen televizory Samsung a LG, ale i Sony a právě také Vizio. Kompletní přehled zařízení najdete na stránkách podpory Applu. Modely televizí této čtveřice výrobců nabízí i platformu HomeKit. Díky ní tak můžete ovládat celou svou chytrou domácnost prostřednictvím televize.

Pokud ale aktuálně vybíráte nový televizor, přičemž z něho chcete dostat maximum, co se provázanosti zařízení Applu a celého ekosystému společnosti týče, je jasné, že je vhodné sáhnout po těch od výrobců Samsung a LG. Jestliže tedy plánujete investovat do Apple TV, nebo ji již nevlastníte, protože pak je to prakticky jedno, po jakém televizoru sáhnete. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.