Zavřít reklamu
iWant

Letošní rok se s největší pravděpodobností nový MacBook Pro neobjeví

iWant

Současná generace MacBooku Pro byla naposledy aktualizována v polovině loňského roku s tím, že se od předchozí verze (která dorazila na podzim roku 2016) příliš nelišila. A jak se podle zveřejněných informací zdá, loňská verze bude muset uživatelům a zájemcům stačit po celý letošní rok. Pokud jsou zprávy zahraničních serverů založené na pravdě, aktualizace se MacBook Pro letos nedočká, byť se to očekávalo.

Informace pochází ze zahraničního serveru Digitimes který informuje o tom, že Apple mění kontrakt se společností, která se výrobou zaobírala. Místo společnosti Quanta, kde se MacBooky Pro primárně montovaly doposud, si je bere pod svá křídla také Foxconn. Díky tomu bude výroba pro Apple levnější a z větší částí také méně riskantní, neboť má Apple s Foxconnem velmi dobré zkušenosti. Tento krok ve změně dodavatele prý značí to, že Apple v tomto segmentu nic nového nechystá. Pokud by měl během roku přijít nový model, změna dodavatele by byla riskantním krokem.

Naopak pokud se bude dále nabízet loňský model, zájem zdaleka nebude tak vysoký, jaký by byl v případě nového modelu. A právě tato situace bude Foxconnu vyhovovat, jelikož budou mít prostor na vychytání výroby a vyřešení případných problémů. Podle zahraničních zdrojů bude nyní výroba MacBooků Pro rozdělena 50/50 mezi oba výrobce.

Aktualizace MacBooku Pro, potažmo ostatních notebooků z nabídky Apple, se očekává společně s příchodem nových procesorů od společnosti Intel. Na současnou generaci Kaby Lake by měly navázat procesory Cannon Lake, které by měly dorazit v druhé polovině letošního roku. Společnost Intel na CESu nějaké novinky s těmito procesory prezentovala, žádná konkrétní data vydání však uvedena nebyla.

Zdroj: Digitimes