Zavřít reklamu

Práší se na váš starý iPhone a chtěli byste ho na něco využít? Tak to jste na správném místě. V dnešním článku vám poradíme několik různých způsobů využití starých telefonů. Nebudou chybět klasické rady jako úprava na bezpečnostní kameru, ale i ty méně tradiční jako je proměna v malý chytrý reproduktor.

Pokud máte starší iPhone, kterému už chybí výkon pro základní používání a baterie je silně opotřebovaná. Můžete jej jednoduše proměnit v budík na nočním stolku. Stačí pořídit levný stojánek, nainstalovat si oblíbenou aplikaci pro budík/hodiny a připojit telefon k nabíječce. V případě, že chcete něco víc pokročilého, můžete k telefonu připojit i bezdrátový reproduktor, který následně také zapojíte do elektrické sítě, aby se nikdy nevybil. Po propojení telefonu a reproduktoru už jen stačí v nastavení iOS aktivovat poslouchání při příkazu „Hey, Siri“.

Proměna iPhonu v bezpečnostní kameru patří k těm oblíbenějším způsobům. A to i třeba kvůli tomu, že nastavení u aplikací zabere méně jak 5 minut. V základu se dá sledovat obraz přes prohlížeč na domácí síti, u prémiovějších řešení existuje možnost streamování na internet, takže se k přenosu dostanete odkudkoliv. Jen nezapomeňte telefon připojit k nabíječce, jinak vám vaše „bezpečnostní kamera“ příliš dlouho nevydrží. Oblíbené je i používání staršího telefonu jako chůvička. V AppStore existuje mnoho aplikací, které se přesně specializují na přenášení obrazu a zvuku. V mnoha případech jsou tyto aplikace zpoplatněné, na druhou stranu je to stále levnější než přímo koupit dětskou chůvičku.

Jedna z výhod starších iPhonů je existence 3,5mm audio konektoru, takže pokud vlastníte dobrá drátová sluchátka, můžete iPhone proměnit v iPod touch a používat jej výhradně na hudbu. Jestli často cestujete, může být ideální využít starý iPhone jako Wi-Fi hotspot pro iPad či Macbook. Obzvlášť kvůli ušetřené baterii u hlavního telefonu.

Zařízení s názvem Chromecast je ideálním „zachráncem“ starších telefonů. Zjednodušeně řečeno promění vaši klasickou televizi na chytrou a přes telefon na ni můžete bezdrátově pouštět různý obsah od YouTube přes Netflix, HBO GO, až třeba po Spotify nebo Apple Music. K ovládání chromecastu je však potřeba telefon. Starší iPhone se tak může jednoduše proměnit v „rodinný ovladač.“ Ideálně může sloužit i návštěvám, které chtějí zobrazit na televizi oblíbené video či pustit hudbu.

Diskuze k článku

    Čekal jsem inspiraci, bohužel toto je jen prázdná vata.
    Ocenil bych, kdyby pan redaktor upozornil na úskalí staršího iOS -instalace aplikací ve verzi pro iOS 10-12. Dále bych očekával zařazení i starších iPad, kde je využití opravdu zajímavé, jen opravdu dlouho trvá, než člověk najde dobře použitelné aplikace.
    Jeden ze slabších článků v jinak skvělé redakci. Škoda. ?

    Bezpečnostní kamera? Existuje řada aplikací pro iPhone, kde při spuštění můžete kontrolovat co se děje u vás doma: Jenže, to mám mít tu aplikaci spuštěnou 24 hod denně a trvale to hlídat? Aplikace, která by doma na starší iPhone zaznamenala pohyb a vzbudila aplikaci na vzdáleném telefonu, to je asi sci-fi!

    To je sice pravda ale zase jsme u toho problému se starším operačním systémem iPhonu základů po resetu nedosáhne už na žádné další aplikace

celý text

Čtěte více