Zavřít reklamu

Po dlouhém hledání našel Apple konečně svého šéfa maloobchodu. Tato pozice se poprvé uvolnila po odchodu Rona Johnosona, který vytvořil síť maloobchodů Apple Store, ale odešel v roce 2011, aby se stal CEO v JCPenney. Na jeho místo v dubnu 2012 nastoupil John Browett, dříve působící v obchodní síti Dixons, několik měsíců na to byl však po kontroverzních zásazích do fungování Apple Storů propuštěn. V lednu navíc maloobchod opustil další viceprezident Jerry McDougal, jeden z možných kandidátů na opuštěnou pozici v nejvyšším managementu.

Poté, co musel Ron Johnson pozici v JCPenney po roce opustit, spekulovalo se, že by se mohl vrátit na své staré místo. Nyní však Apple dlouho prázdnou pozici konečně zaplnil, na místo senior viceprezidentky maloobchodu nastoupí od jara příštího roku Angela Ahrendtsová, výkonná ředitelka módního domu Burberry, která patřila mezi nejžhavější kandidáty na neobsazené místo v Applu.

Je pro mě velkou ctí připojit se příští rok k Applu na tuto nově vytvořenou pozici a velice se těším na práci s týmy po celém světě, abychom nadále zlepšovali zážitek a služby pro zákazníky jak online, tak v kamenných obchodech. Vždycky jsem obdivovala inovaci a dopad produktů a služeb Applu na životy lidí a doufám, že budu moci nějakým způsobem také přispět k pokračujícímu úspěchu společnosti a přednímu postavení, ve kterém mění svět k lepšímu.

Angela Ahrendtsová byla výkonnou ředitelkou britského Burberry od roku 2006 a během jejího působení zaznamenala společnost velký růst. Podle CNN byla v roce 2012 nejlépe placenou ředitelkou na Britských ostrovech s ročním platem 26,3 milionů dolarů. Před Burberry působila jako viceprezidentka v Liz Claiborne Inc., což je další výrobce oblečení. Díky Angele bude mít Apple poprvé ve svém nejvyšším vedení ženu.

„Jsem nadšený, že se Angela připojí k našemu týmu. Sdílí naše hodnoty, zaměření na inovaci a klade stejně velký důraz na zážitek zákazníků jako my. Během její kariéry se ukázala být neobyčejnou vůdčí osobností a její úspěchy to dokazují,“ řekl o Ahrendtsové v tiskové zprávě výkonný ředitel Applu Tim Cook.

Zdroje: Tisková zpráva Apple, Wikipedia
.