Zavřít reklamu

Hlavní předností nových iPhonů 11 je jednoznačně fotoaparát, což se nám snažil zdůraznit i samotný Apple na keynote minulý týden. Během demonstrace schopností kamerového systému přišla řada také na aplikaci Filmic Pro, která je schopná pořizovat video ze všech fotoaparátů telefonu současně. Nicméně tuto funkci, byť v poněkud omezené míře, dostanou i loňské modely, a také iPad Pro.

Možnost nahrávat video z více fotoaparátů najednou umožňuje nové API v iOS 13, které Apple představil na červnové WWDC. Funkce vyžaduje poměrně výkonný hardware, nicméně tím z velké části disponují i loňské iPhony a iPady Pro. Na těchto zařízeních budou moct jejich majitelé nahrávat až ze dvou fotoaparátů současně. iPhone XS (Max) bude podporovat nahrávání z přední i ze zadní kamery najednou, nebo dokonce z obou zadních kamer současně (širokoúhlý objektiv + teleobjektiv).

Nový iPhone 11 a iPhone 11 Pro (Max) budou s největší pravděpodobností schopné nahrávat ze všech tří, respektive čtyř kamer naráz – přesně tak to demonstrovali vývojáři Filmic Pro během premiéry telefonů minulý týden. Každopádně na oficiální specifikace funkce si budeme muset ještě počkat, Apple je totiž na svém webu zatím neuvádí.

Vývojáři měli celé léto, aby nové API do svých projektů implementovali. Po vydání iOS 13 a zahájení prodejů nových iPhonů 11 lze očekávat, že se v App Store objeví několik aplikací, které budou novinku podporovat. Zmiňovaný Filmic Pro se dočká potřebné aktualizace ještě do konce tohoto roku.

Ostatně tuto funkci částečně podporuje i nativní aplikace Fotoaparát na iPhonu 11 (Pro). Nově je při focení využívána celá plocha displeje a uživatel tak vidí i to, co se děje mimo záběr. Právě v tomto okamžiku aplikace zobrazuje obraz ze dvou fotoaparátů současně. Pouhým klepnutím je pak možné zachytit scénu z širší perspektivy.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více