Zavřít reklamu

Svůj iPad můžete samozřejmě využít také k pořizování fotografií a videí. K tomuto účelu slouží na iPadu nativní aplikace Fotoaparát, kterou si probereme v našem seriálu o nativních aplikacích Applu. Fotoaparát patří mezi aplikace, jejichž ovládání a nastavení opravdu není nijak složité, začátečníci ale článek jistě uvítají.

Fotoaparát iPadu nabízí možnost focení a natáčení v režimech Časosběr, Zpomalený záběr, Video, klasické foto, Čtverec a Pano. Ve výchozím režimu se vám v nativním Fotoaparátu spustí režim klasického fotoaparátu. Snímek pořídíte buďto klepnutím na tlačítko spouště, nebo stiskem některého z tlačítek pro ovládání hlasitosti. Na pravé straně displeje tabletu pak v režimu Foto najdete tlačítka pro aktivaci Live Photo, HDR, samospouště, přepnutí ze zadního na přední fotoaparát a naopak, u modelů s podporou True Tone nebo Retina blesku najdete ještě napravo symbol blesku. Nalevo se pak nachází lišta pro přiblížení nebo oddálení. Zvětšení nebo oddálení můžete u iPadů provést také gestem sevření nebo naopak rozevření dvou prstů na displeji.

Při focení na režim samospouště nejprve klepněte na ikonku samospouště, vyberte požadovaný časový limit a pečlivě iPad umístěte na stabilní podložku. Stabilitu budete potřebovat i při pořízení panoramatického záběru, kdy se vám na displeji iPadu zobrazí linka, po které musíte vést šipku, zatímco pomalu otáčíte iPadem po prostoru kolem vás. Před zahájením a po skončení pořizování záběru nezapomeňte klepnout na spoušť. Pro pořízení selfie přepněte na iPadu na přední fotoaparát. Pokud chcete, aby vaše záběry z přední kamery byly zrcadlově převrácené, spusťte na svém iPadu Nastavení -> Fotoaparát a aktivujte volbu Zrcadlit přední fotoaparát. Tato možnost je ale dostupná jen u některých modelů iPadů. V Nastavení -> Fotoaparát můžete nastavit také parametry natáčeného videa, aktivovat skenování QR kódů, aktivovat zachování standardních snímků při focení na HDR a mnoho dalšího.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.