Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho seriálu o nativních aplikacích Applu se budeme naposledy věnovat Fotoaparátu pro iPad. Ve stručnosti si probereme pořízení sekvence fotek, práci s HDR režimem a další drobnosti.

Sekvenční režim vám na iPadu umožňuje pořídit několik fotografií v rychlém sledu za sebou. Sekvenci můžete pořídit buďto v režimu Foto nebo Čtverec, snímání sekvence fotek zahájíte jednoduše tak, že dlouze podržíte spoušť – vedle spouště se vám zobrazí počítadlo, která udává počet snímků v sekvenci. Snímání jednoduše ukončíte zvednutím prstu ze spouště. Pokud chcete zvolit, které snímky za sekvence chcete ponechat v galerii, klepněte na miniaturu záběru a zvolte Vybrat. Příslušné snímky vyberete klepnutím na kolečko v pravém dolním rohu, systémem doporučené fotky poznáte podle šedé tečky na páse s miniaturami.

Na svém iPadu můžete v nativním Fotoaparátu využít také režim HDR, který vám pomůže pořídit snímky scén s vysokým kontrastem. U iPadů s podporou Auto HDR a Chytrý HDR dojde k aktivaci HDR automaticky v situacích, kdy se tento režim nejlépe uplatní. Pokud chcete u těchto modelů nastavit ruční ovládání HDR, spusťte Nastavení -> Fotoaparát a deaktivujte volbu Chytrý HDR. U modelů bez funkce Chytrý HDR aktivujete HDR ručně jednoduchým klepnutím na HDR na obrazovce fotoaparátu. Do galerie vašeho iPadu se ve výchozím nastavení ukládají jen HDR verze vašich snímků. Pokud chcete zachovat i standardní verze, spusťte na svém iPadu Nastavení -> Fotoaparát a aktivujte volbu Ponechat normální.

.