iWant

Apple Watch Series 3 s výdrží baterie příliš nenadchnou

iWant

Apple na včerejší keynote představil novou generaci Apple Watch. Nejzásadnější novinkou Series 3 je podpora LTE, která je ovšem velmi omezena na úzký okruh zemí a tak se stalo, že nejnovější verze chytrých hodinek je v mnoha státech nedostupná. Jedná se i o ČR, kde je k dispozici pouze Wi-Fi model, který je nabízen jen v hliníkovém provedení. Zájemci o ocel a keramiku tak mají smůlu, minimálně do doby, kdy začnou čeští operátoři podporovat eSIM a LTE Apple Watch Series 3 začnou fungovat i zde. Jedním z největších otazníků je výdrž baterie, jelikož žádné podrobné oficiální údaje včera večer nezazněly. Objevily se až později na webu.

Základní informace během keynote byla, že i Series 3 vydrží nabité až 18 hodin. Je ovšem nad slunce jasné, že tato hodnota rozhodně nevypovídá o stavu, kdy uživatel LTE aktivně využívá. Jak se ukázalo, dostat se na 18 hodin bude vyžadovat značnou míru sebekontroly nad tím, jak moc s hodinkami pracujeme neboť oficiální data hovoří o tom, že na tuto výdrž dosáhnete „běžným používáním“ a 30 minutovým cvičením.

Výdrž se začne rapidně snižovat, jakmile začnete hodinky aktivně používat. A to například na tři hodiny v režimu volání, ovšem pouze za předpokladu, že budou Apple Watch spojeny se „svým“ iPhonem. Pokud budete volat čistě přes LTE, výdrž baterie klesne na jednu hodinu. Na nějaké delší povídání tak Series 3 moc nebudou.

Co se týče cvičení, Apple Watch by měly vydržet až 10 hodin při aktivitách uvnitř, kdy nebude zapnutý GPS modul. Tedy nějaké to cvičení v posilovně, jízda na rotopedu apod. Jakmile se však přesunete ven a hodinky zapnou GPS modul, výdrž baterie klesne na pět hodin. Pokud společně s GPS budou hodinky využívat ještě LTE modul, výdrž baterie klesne o hodinu, na zhruba čtyři hodiny.

Při poslechu hudby, v režimu propojení hodinek s iPhonem, je výdrž zhruba 10 hodin. To je nárůst o nějakých 40% oproti předchozí generaci. Apple ovšem nezmiňuje, jakou bude mít baterie výdrž, budete-li streamovat z Apple Music přes LTE. Na tyto údaje si budeme muset počkat do prvních recenzí.

Výdrž baterie u nových LTE modelů je trochu zklamáním, ačkoliv bylo jasné, že se žádné zázraky konat nebudou. Verze bez LTE modulu na tom budou líp a vzhledem k tomu, že to je v současné době (a ještě nějakou dobu to tak zůstane) jediný model, který u nás Apple nabízí, to nikoho příliš trápit nemusí.

Zdroj: Apple