Zavřít reklamu

Fitness náramky a chytré hodinky vedle sebe fungují už po řadu let. Právě první řečené zařízení je ideální pro ty, kteří nepotřebují možnosti chytrých hodinek, za které se jim nechce utrácet. Fitness náramky tak zde s námi jsou pořád, i když by to mohlo vypadat, že je komplexnější zařízení z trhu vytlačilo. Novinku teď chystá třeba i Samsung. 

Není třeba lhát si do kapsy s tím, že by byly fitness náramky populárnější než právě chytré hodinky. Své místo na trhu ale 100% stále mají, i když Apple do tohoto segmentu nikdy nevstoupil. Jako jistou alternativu nabízí své Apple Watch SE. 

Když se podíváme na svět Samsungu, tak ten nabízí low-end produkty, kterými jsou nejen smartphony ale i tablety. U Applu nic podobného nenajdeme, protože vlastně i jeho iPhone SE je pořád dost drahý, což se dá vzhledem k Android konkurenci říci i o iPadech (9. generace začíná na 9 990 Kč, tablet Samsungu koupíte za necelých 5 tisíc). 

Samsungu aktuálně uniklo, že připravuje svůj fitness náramek Galaxy Fit 3. Do něho se pokusí našlapat nejnovější technologie, ale zároveň produktu zachovat přijatelnou cenovku. Takové zařízení bude určeno všem těm, kteří si nechtějí kupovat Galaxy Watch ale chtějí si trackovat své sportovní aktivity a mít povědomí o svém zdraví. Poslední generaci přitom vydal v roce 2020, kdy pak vše vsadil na chytré hodinky. 

Nechte si zajít chuť 

Apple Watch jsou nejprodávanějšími hodinkami na světě a je jedno, jestli myslíme ty chytré nebo ne. Nabízí se tedy jediná otázka: „Proč by Apple investoval do vývoje něčeho menšího, levnějšího a osekanějšího, než jsou právě Apple Watch, co by ještě ke všemu kanibalizovalo jejich prodeje?“ Jediná rozumná odpověď je: „Aby vyšel vstříc všem zákazníkům.“ Problém je v tom, že to nepotřebuje.  

Samsung má tu povahu, že se chce zavděčit všem. Také proto prodává smartphony v ceně několika tisíců korun až po téměř 50 tisíc. Jenže Galaxy Fit 3 ukazuje, že by měl smysl i pro ty, kteří se nebojí investovat do smartphonu přes 30 tisíc Kč. Chytré hodinky buď chcete, nebo ne, jenže když je pak máte, tak je pravděpodobně nosíte pravidelně. A to také nemusí vyhovovat všem. Brát si tedy náramek jen na aktivitu, může být zajímavá alternativa. 

V případě Applu si pak dokážu dost dobře představit, že by jeho „hloupý“ fitness náramek fungoval jako samostatný produkt zaměřený především na aktivitu a měření základních hodnot, jako tepová frekvence. Nic moc víc by umět nemusel. Jenže Apple by pro něho musel udělat samostatný operační systém, což je další problém, protože to stojí peníze a na levném produktu je minimální marže, takže pořád zde narážíme na překážky. Čekat na něco podobného z dílny americké společnosti tak vlastně nemá smysl. To dřív přijde bájný Apple Ring. 

.