Zavřít reklamu

Mezi aktuální generaci jablečných telefonů se řadí iPhone 13 (Pro) a iPhone SE 3 (2022), díky čemuž tak mají lidé na výběr z prakticky hned pěti variant. Díky tomu lze říct, že téměř každý si přijde na to své. Ať už se tedy řadíte mezi milovníky větších displejů, nebo naopak u vás vedou kompaktnější rozměry v kombinaci s čtečkou otisků prstů, rozhodně máte z čeho vybírat. Jenže i přesto se dle některých jablíčkářů na některé doposud zapomíná. A právě tuto skupinu by pak mohl potěšit iPhone SE Max.

Na jablíčkářských diskuzních fórech začali uživatelé spekulovat nad tím, zdali by nestálo za to přijít s iPhonem SE Max. Ačkoliv název může sám o sobě znít zvláštně, fanoušci dokázali odprezentovat hned několik validních bodů, podle kterých by příchod tohoto zařízení rozhodně nemusel být na škodu. Komu by se telefon mohl hodit, jak by na tom byl jeho design a dočkáme se jej vůbec někdy?

iPhone SE Max: Perfektní pro starší

Podle některých jablíčkářů by iPhone SE Max, který by byl prakticky iPhonem 8 Plus s novějšími komponenty, byl skvělou volbou pro starší uživatele. Kombinoval by totiž větší obrazovku, zažitou čtečku otisků prstů (Touch ID) a to vůbec nejdůležitější – jednoduchý operační systém iOS. Zásadní roli by v případě takovéhoto telefonu sehrála jeho dlouholetá podpora. Posledním podobným zařízením byl totiž právě zmiňovaný iPhone 8 Plus, který dnes oslaví páté narozeniny a jeho čas se tedy krátí. Stejně tak je obyčejný iPhone SE podle některých sice dobrým zařízením, avšak pro některé starší je až přespříliš malý, kvůli čemuž by jej rádi viděli ve větší velikosti.

iPhone SE 3 28

Příchod iPhonu SE Max je ale spíše nepravděpodobný. V dnešní době by takové zařízení nedávalo moc smysl a je dost možné, že by jeho popularita byla ještě nižší než u iPhonu 12/13 mini. Ostatně o modelech mini se dříve také hovořilo podobně, jakožto o smartphonech s obrovským potenciálem, který se ale nikdy nenaplnil. Zároveň je nutné vzít v potaz jednu poměrně důležitou věc. Applu se sice model SE hned dvakrát vydařil, avšak současná třetí generace už tolik úspěchu nesklidila. Jablíčkáři už pravděpodobně v roce 2022 nemají zájem o telefon s takovými rámečky kolem displeje, a proto je poměrně nelogické jej přinášet v ještě větší podobě. Ve finále by tak příchod modelu SE Max pravděpodobně úspěch nezaznamenal, ba naopak.

Možné řešení

Naštěstí se nabízí i potenciální řešení, o kterém se ostatně mluví už několik let. Apple by tento „problém“ mohl vyřešit jednou provždy tím, že by konečně posunul samotný iPhone SE o pár krůčků vpřed. Jablíčkáři by další generaci nejradši viděli v těle iPhonu XR, se stejným LCD displejem, pouze jen s novějšími komponenty. V tomto ohledu je více než jasné, že podobné zařízení s Face ID by sklidilo podstatně větší úspěch.

.