Zavřít reklamu

Internet proletěly zajímavé informace o slabých prodejích nového iPhonu SE 3. O tomto informoval portál Nikkei s odvoláním na dva na sobě nezávislé zdroje, které jsou s odbytem této novinky dobře obeznámeny. Zmiňované prodeje ale nemají být „pouze“ slabé, ale pomalu až katastrofické. Ostatně proto gigant nechal osekat jejich výrobu o dva až tři miliony kusů. Dokonce se hovoří o tom, že výroba může ještě o něco zpomalit, pokud budou prodeje i nadále stagnovat.

Ačkoliv chabé prodeje na první pohled vypadají spíše smutně, pro nás jablíčkáře by naopak mohlo jít o dobrou věc. Apple zkrátka nyní sklízí, co zasel aneb ne nadarmo se říká, že „Co si uvaříš, to si taky sníš.“ A přesně tohle je zaslouženou odměnou pro nejhodnotnější firmu světa, která do třetí generace iPhonu SE vložila prakticky nulové úsilí. Tento model se totiž od předchozí generace z roku 2020 prakticky vůbec neliší. Přináší totiž pouze výkonnější čip a podporu 5G. Je ale nutné si uvědomit, že je rok 2022 a už není na místě se spoléhat na tělo iPhonu 8 se zastaralým displejem, obřími rámečky a čtečkou otisků prstů Touch ID v domovském tlačítku.

Proč jsou slabé prodeje paradoxně dobré

Nedávno jste si na našem magazínu mohli přečíst článek, ve kterém jsme si posvítili na zmiňovaný design iPhonu SE 3. generace. Ačkoliv drtivá většina jablíčkářů jej odsoudí, je nutné si uvědomit, na koho Apple s tímto zařízením vlastně cílí. Jde totiž o lidi, pro které design není klíčovým faktorem. Může se totiž jednat o děti či starší, kteří chtějí jen funkční a dostatečně výkonný telefon pro běžné operace, případně někdo jej může volit kvůli operačnímu systému iOS. Zde je ale problém. Lidé z této cílové skupiny už s vysokou pravděpodobností mají iPhone SE 2. generace, a nemají tak sebemenší důvod pro změnu. Předchozí verze dodnes perfektně funguje a prakticky se nesetkává s žádnými záseky, kvůli čemuž je přímo zbytečné opouštět bezchybně funkční telefon a měnit jej za prakticky tentýž.

iPhone SE 3 28

A právě z tohoto důvodu se jablíčkáři mohou začít předběžně radovat – pokud tedy Apple nebude nadále tvrdohlavý. Cupertinský gigant s vidinou maximalizace zisku bude muset začít jednat, kvůli čemuž je už víceméně jasné, že už nemůže přijít s takto zastaralým tělem, a to ani u modelu SE. Aktuálně tedy můžeme jen a pouze doufat, že následující generace přinese displej od hrany až ke hraně v kombinaci s Face ID, případně klidně se čtečkou otisků prstů Touch ID v postranním tlačítku. Zásadní zkrátka je, abychom se už konečně zbavili 4,7″ displeje s domovským tlačítkem.

.