Zavřít reklamu

Krása MacBooku spočívá mimo jiné v jeho přenosnosti. Můžete ho odpojit a používat kdykoli a kdekoli chcete. Samozřejmě to má smysl jen tehdy, když vydrží nabitý. Proto může být noční můrou, když se váš jablečný laptop nenabíjí. Zároveň se jedná o problém, se kterým se setkává poměrně velké množství uživatelů.

V tomto článku vás provedeme postupem, jak krok za krokem přivést k poslušnosti MacBook, který se nenabíjí. Než však začneme, podívejme se na několik možných důvodů, proč se baterie vašeho laptopu vlastně nenabíjí.

Proč se MacBook nenabíjí?

Existuje několik možných důvodů, proč se počítač nenabíjí. Může se stát, že adaptér není správně připojen (například je odpojený nabíjecí kabel), nebo je poškozený. Některé aktualizace softwaru mohou být ve velmi vzácných případech vydány s chybami, které způsobují vybíjení baterie, takže se může zdát, že se MacBook nenabíjí. Některé aplikace mohou také nadměrně zatěžovat jeho baterii. Na vině mohou být také některé problémy s hardwarem, například poškozený port nebo nízká kondice baterie (například u starších modelů) – pokud se stav baterie zhoršuje, nenabíjí se tak rychle jako dříve nebo se přestane nabíjet vůbec. Pokud se napájecí adaptér příliš zahřeje – například proto, že je něčím zakrytý – nemusí se váš laptop správně nabíjet.

Zkontrolujte stav baterie

Baterie MacBooku se může opotřebovat rychleji, než se očekávalo, pokud jej intenzivně používáte. Její stav byste měli vždy sledovat, jinak hrozí, že budete mít nefunkční notebook v tu nejnevhodnější dobu. Kontrola stavu baterie má význam zejména tehdy, když se baterie nenabíjí ani pomocí kabelu. V levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na   menu -> Nastavení systému. Klikněte na Baterie a zkontrolujte informaci v sekci Kondice baterie. Pokud vám doporučuje servisní zásah, zvažte návštěvu technika.

Restart MacBooku a restart SMC

Stejně jako mohou zamrznout aplikace v MacBooku, může zamrznout i hardware, který řídí nabíjení notebooku. Proto když se MacBook nechce nabíjet, zkuste ho restartovat. Jednoduchý restart může v některých případech resetovat hardware a problém vyřešit. Jednoduše Mac vypněte a znovu zapněte a zkontrolujte, zda se problém s nabíjením vyřešil. Vyzkoušet můžete také reset SMC. Na to, jak resetovat paměť NVRAM a SMC, se můžete podívat v jednom z našich starších článků.

.