iWant

Zakladatel Pebble to zkouší na Kickstarteru s krytem pro iPhone, který nabije vaše AirPods

iWant

Eric Migicovsky založil společnost Pebble (shodou okolností také díky Kickstarteru) již v roce 2012 a od počátku se snažil prorazit na trhu s chytrými hodinkami. Jejich produkty byly poměrně populární vezmeme-li v potaz, že se jednalo o společnost víceméně založenou crowdfundingem. Loni však Pebble koupila společnost Fitbit a po čtyřech letech tak nastal konec. Zakladatel společnosti se ovšem očividně nenudil, neboť včera na Kickstarteru odstartoval další kampaň. Tentokrát necílí do segmentu chytrých hodinek, ale na majitele bezdrátových sluchátek AirPods a majitele iPhonů v jedné osobě.

Založil společnost Nova Technology a ta má na KS svůj první projekt, kterým je multifunkční obal na iPhone, který slouží zároveň jako nabíjecí krabička pro AirPods. PodCase potenciálním zájemcům nabízí několik věcí. V první řadě se jedná o „slim case“ pro iPhone (byť z fotografií příliš „slim“ nevypadá). Dále obal obsahuje integrovanou baterii o kapacitě 2500mAh, která dokáže nabíjet jak váš iPhone, tak AirPods (v tomto případě by měl být akumulátor schopný AirPods nabít až 40x). Nabíjení probíhá skrze USB-C konektor, který se po instalaci obalu stane hlavním nabíjecím konektorem.

V současné době probíhá prodej dvou variant a to pro iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Autoři projektu se na Kickstarteru nechali slyšet, že po představení iPhonu 8 bude možnost objednat i obal na tuto dlouho očekávanou novinku.

Obal bude v praxi fungovat tak, že umožní nabíjení jak iPhonu, tak integrované baterie zároveň. To vše díky použití USB-C konektoru, který je na tuto úlohu mnohem vhodnější, neý proprietární Lightning. Podle autorů PodCase by měla integrovaná baterie nabít celý iPhone 7.

V současné době se projekt nachází ve stádiu plánování výroby. První hotové obaly by měly k zákazníkům dorazit někdy během února 2018. Co se týče cen, v současné době je stále k dispozici několik kusů za 79 dolarů, v rámci tieru pro první podporovatele. Až se těchto několik (41 v době psaní článku) vyprodá, další budou k dispozici za 89 dolarů (neomezený počet). Koncová cena, za kterou se bude PodCase prodávat po ukončení kampaně, by měla být 100 dolarů. Pokud vás projekt zaujal, veškeré informace a možnosti, jak projekt podpořit, najdete zde.

Zdroj: Kickstarter