Zavřít reklamu

Pokud přestanete váš Mac či MacBook používat, tak se automaticky po předem nastavené době přepne do režimu spánku, většinou několik minut po spuštění spořiče plochy. Režim spánku se oproti vypnutí liší například v tom, že nepřijdete o svou rozdělanou práci a celkově trvá spuštění několikanásobně kratší dobu. Uživatelé nemají ve zvyku Macy a MacBooky přímo vypínat, pokud to tedy není vyloženě nutné. Pokud jste však zaznamenali, že se v posledních dnech vaše macOS zařízení automaticky nepřepne do režimu spánku, tak je rozhodně něco špatně. S největší pravděpodobností přepnutí do tohoto režimu zabraňuje nějaká aplikace. V tomto článku si ukážeme, jakým způsobem problémovou aplikaci, která brání uspání, najít.

Mac nejde uspat: Jak zjistit, které aplikace brání Macu v přepnutí do režimu spánku

Jestliže se vám Mac či MacBook automaticky nepřepíná do režimu spánku, tak musíte zjistit, která aplikace tuto neplechu způsobuje. Postup je v tomto případě následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem macOS zařízení spustili aplikaci Monitor aktivity.
  • Monitor aktivity spustíte pomocí Spotlightu, anebo jej najdete v Aplikace -> Utility.
  • Po spuštění zmíněné aplikace se v horní části okna přepněte do sekce CPU.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní liště klepněte na záložku Zobrazení.
  • Tímto se zobrazí rozbalovací menu, ve kterém najeďte kurzorem na možnost Sloupce.
  • Poté se otevře další úroveň rozbalovacího menu, kde zaškrtněte možnost Zabránit uspání.
  • Nyní se přesuňte zpět do okna aplikace Monitor aktivity, kde nově najdete sloupec s názvem Brání uspání.
  • Nakonec stačí, abyste našli tu aplikaci, u které je ve sloupci Brání uspání nastaveno Ano.

Jakmile aplikaci, která uspání brání, najdete, tak stačí, abyste ji ukončili. To učiníte jednoduše v rámci Docku, pokud je aplikace spuštěná. Jestliže tímto způsobem aplikaci ukončit nejde, tak ji v Monitor aktivity označte, a poté v levém horním rohu klepněte na ikonu kříže. Poté se zobrazí dialogové okno s upozorněním, zdali chcete proces opravdu ukončit – klepněte na Ukončit. Pokud se nepodaří aplikaci ukončit, proveďte to samé, avšak klepněte na Vynutit ukončení. V případě, že vám tento postup nepomůže, tak klasicky vyzkoušejte provést restart zařízení.

.