Zavřít reklamu

Na základě původních indícií měly chystané Apple Watch Series 5 přestavovat pouze minirotní update loňského modelu, který přesvědčí k upgradu jen vybranou skupinu zákazníků. Nicméně kromě nového těla z titanu, výkonnějšího procesoru a vylepšeného displeje mají Apple Watch 5 podle nových informací nabídnout také funkci pro monitorování spánku, po které uživatelé volají už řadu let.

Jak informuje známý redaktor Guilherme Rambo ze zahraničního serveru 9to5mac, který informaci získal od svých zdrojů v Applu, chystané Apple Watch budou schopné měřit spánek bez pomoci jakéhokoli dalšího příslušenství. Za pomoci dostupných senzorů zaznamenají hodinky tep, pohyby těla a také zvuky a na základě sesbíraných dat následně určí, jak kvalitní spánek jejich majitel měl.

Celková analýza spánku bude k dispozici v rámci nové aplikace Sleep na watchOS a také v aplikaci Zdraví na iPhonu. Samotná funkce ponese název „Time in Bed“ a Apple ji momentálně označuje pod kódovým názvem „Burrito“.

Apple Watch sleep track

S analýzou spánku i lepší správa baterie a další novinky

Funkcí pro měření spánku mohly Apple Watch disponovat už dávno, ostatně za pomoci nejrůznějších aplikací jsou schopné ji nabídnout klidně i starší modely. Kamenem úrazu je však baterie a především pak fakt, že drtivá většina uživatelů nabíjí své Apple Watch přes noc. Apple se proto rozhodl přijít s novou funkcí, která uživatele včas upozorní, aby hodinky nabili ještě před ulehnutím do postele.

Spolu s výše popsaným nabídnou nové Apple Watch také několik dalších vychytávek. Například pokud uživatel vstane ještě před tím, než má na Apple Watch zazvonit budík, tak se alarm automaticky deaktivuje. Budík se také bude přehrávat pouze na Apple Watch a rozeznění iPhonu poslouží pouze jako záloha. Při aktivaci nové funkce a po ulehnutí do postele se nově automaticky zapne režim Nerušit, aby uživatele během noci nerušila nejrůznější oznámení. Doufejme, že se také deaktivuje automatické rozsvícení displeje při zvednutí zápěstí.

Podle 9to5mac zůstává otázkou, zdali schopnost analyzovat spánek bude exkluzivní funkcionalita u Apple Watch Series 5. Funkce totiž nevyžaduje žádné speciální senzory, kterými by musela disponovat pouze chystaná generace a proto by ji mohly nabídnout i starší modely. Jak ale bývá u Applu zvykem, udělá ze schopnosti měřit spánek exkluzivitu pouze pro majitele nových Series 5.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    No to by mě zajímalo, jak to chtějí udělat – pořád jedou jen na efekt, výdrž je moc nezajímá – a jestli si fakt myslí, že se bude můj denní režim přizpůsobovat tomu, abych měl včas dobité hodinky než půjdu spát – to mý být vtip?

    Nějakou dobu jsem používal Watch 3 a reálná výdrž byla něco málo přes jeden den. To na měření spánku opravdu není. Pak jsem je právě kvůli nízké výdrži vyměnil za Garminy, které mi klidně vydrží 3 týdny…

celý text

Čtěte více.