Zavřít reklamu

Americký Federální úřad pro telekomunikace (FCC) osvětil Applu prodej dlouho očekávané profesionální pracovní stanice Mac Pro. Ten by se měl, dle informací přímo od Applu, začít prodávat někdy do konce letošního roku. Dnes udělené povolení by mohlo naznačovat, že spuštění prodejů přijde spíše dříve, než-li později.

Nový Mac Pro přinese pro platformu macOS doposud nevídaný výkon. Za astronomickou cenu si budou moci zájemci pořídit až 28-jádrový procesor Intel Xeon, až 1,5 TB RAM s podporou ECC, až 4 TB PCIe SSD úložiště a až čtveřici grafických čipů Radeon Pro Vega II s až 64 GB HBM2 pamětí. Kromě toho Mac Pro nabídne až osm dalších rozšiřujících PCIe slotů pro další příslušenství, jako jsou například specifické akcelerátory pro dekódování videa apod.

Mac Pro

Kromě špičkových specifikací novinka nabídne také (staro)nový design, který jak vizuálně efektní, tak by měl být také funkční. Na nějaké konkrétnější závěry si však budeme muset počkat do vydání. K němu by teoreticky mohlo dojít v nejbližších dnech, konkrétní datum však známé není. Společně s Macem Pro by měl Apple začít prodávat také zcela nový (a také velmi drahý) profesionální monitor Apple Pro Display XDR.

Co se týče cen, základní konfigurace Macu Pro přijde na zhruba 160-170 tisíc korun s tím, že s výkonnějšími komponenty a dalšími rozšiřujícími moduly se může cena vyšplhat až na hranici jednoho milionu korun. Cena tedy jasně napovídá, pro koho je tato pracovní stanice určena. „Hobbíci“ a amatérští audio/video producenti cílovou skupinou opravdu nejsou. Ti, kterým je Mac Pro určený, se jej však nemohou dočkat. Už za pár týdnů snad budeme vědět, zda-li to čekání stálo za to.

Zdroj: Macrumors

.