Zavřít reklamu
iWant

MacBook Air je mrtev, ale Apple ho ještě drží na přístrojích

iWant

Možná až trochu úsměvně působí v dnešní tiskové zprávě, kterou Apple vydal ohledně představení nové generace 12palcových MacBooků, věta v jejím závěru. Zcela minoritní aktualizace se totiž dočkal i MacBook Air.

„Apple dnes také učinil 8GB paměť standardní výbavou napříč všemi konfiguracemi 13palcového MacBooku Air,“ stojí ve zprávě, která jinak zevrubně popisuje menší MacBook.

I kdyby to měl být jen tzv. entry-model, zasloužil by si větší péči.
Je fakt, že více pozornosti si asi ani tato zpráva nezasloužila, protože se jedná o téměř zanedbatelnou změnu. Ano, dvojnásobná operační paměť v základní konfiguraci jistě potěší, už jen kvůli tomu, že se za ní nemusí doplácet, ale na druhou stranu to je málo.

Jednak je otázka, proč takové vylepšení nedostal i 11palcový MacBook Air, když už dnes 8GB RAM bývá v počítačovém světě považována téměř za samozřejmost, ale především taková maličkost jen těžko zachrání MacBook Air jako takový.

Tim Cook a spol. tímto tahem prakticky jen potvrzují, že život MacBooku Air visí na vlásku. Vylepšením v podobě vyšší základní paměti ho jen uměle udržují při životě, ale stroj s designem z roku 2010 a na dnešní poměry velice špatným displejem nemůžete na dýchacích přístrojích držet věčně.

MacBooku Air vzal všechno to, díky čemu se proslavil, dvanáctipalcový MacBook, tedy zejména mobilitu s kompaktními rozměry a poněkud vizionářským vzezřením, a z druhé strany na něj zase útočí MacBook Pro. Především výkonem a displejem je někde jinde a pokud u něj Apple skutečně plánuje velké změny, Air bude definitivně odepsán.

Ne že by si snad MacBook Air ještě nenašel své příznivce. Je fakt, že je to nejlevnější způsob, jak do světa jablečných notebooků vstoupit, ale i kdyby to měl být opravdu jen tzv. entry-model, zasloužil by si mnohem více péče.