Zavřít reklamu

Nové verze operačních systémů v podobě iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9 jsou tady s námi již několik dlouhých týdnů. Aktuálně jsou všechny tyto systémy k dispozici v rámci beta verzí, ke kterým mají přístup vývojáři a testeři. Nutno však zmínit, že se do předběžné instalace hrnou i obyčejní uživatelé, kteří však často nepočítají v množstvím chyb, které se v beta verzích mohou objevit. Některé tyto chyby jsou vážné, jiné zase nikoliv, některé je možné jednoduše opravit a s jinými se musíme smířit.

macOS 13: Jak opravit zaseknuté notifikace

Jednou z naprosto běžných chyb, která se stala součástí macOS 13 Ventura, je zasekávání notifikací. To znamená, že vám přijde nějaké oznámení, které se objeví v pravém horním rohu, avšak následně už nedojde po pár sekundách ke skrytí, ale zasekne se a zůstane zobrazené. To poznáte jednoduše tak, že když po oznámení přejedete kurzorem, tak se objeví načítací kolečko. Naštěstí lze tuto chybu jednoduše vyřešit, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu s macOS 13 otevřeli aplikaci Monitor aktivity.
    • Monitor aktivity najdete ve složce UtilityAplikacích, anebo ji můžete spustit přes Spotlight.
  • Jakmile Monitor aktivity spustíte, tak se v horní části přesuňte do kategorie CPU.
  • Poté přejděte do vyhledávacího pole vpravo nahoře a vyhledejte Oznamovací centrum.
  • Následně po vyhledání se objeví proces Oznamovací centrum (neodpovídá), na který klepněte.
  • Jakmile klepnutím proces označíte, tak v horní části okna klepněte na ikonu křížku.
  • Nakonec se zobrazí dialogové okno, kde stiskněte Vynutit ukončení.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy na vašem Macu (nejen) s macOS 13 Ventura můžete jednoduše vyřešit zaseknutá oznámení. Konkrétně ukončíte proces, který je za zobrazování oznámení zodpovědný, a ten se následně opětovně nastartuje s tím, že oznámení zase začnou fungovat. V některých případech oznámení mohou bez problémů fungovat několik dní, jindy zase například jen pár minut – tak jako tak počítejte s tím, že zcela jistě budete muset postup opakovat.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více