Zavřít reklamu

K představení nových operačních systémů v podobě iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9, došlo již před několika dlouhými týdny. Aktuálně jsou všechny tyto systémy stále k dispozici v rámci beta verzí pro všechny vývojáře a testery s tím, že veřejného vydání se dočkáme za několik měsíců. Novinek je v nových systémech k dispozici opravdu mnoho a část uživatelů už se jich nemůže dočkat, a proto primárně iOS 16 instalují s předstihem. Avšak je nutné zmínit, že se opravdu stále jedná o beta verze, ve kterých se nachází mnoho různých chyb, kdy některé mohou být klidně i vážnější.

iOS 16: Jak opravit zasekávání klávesnice

Mezi jednu z naprosto běžných chyb po instalaci beta verze iOS patří zasekávání klávesnice. Tato chyba se projevuje velmi jednoduše, a to tak, že začnete na iPhonu něco psát, ale klávesnice přestane reagovat s tím, že po pár sekundách dojde k odseknutí a dopíše se veškerý text. Tato chyba se může projevovat buď jednou za čas, anebo intenzivně – ať už se ale řadíte do jedné či druhé skupiny, tak mi dáte zapravdu když řeknu, že se jedná o nepříjemnost. Naštěstí ale existuje jednoduché řešení v podobě resetování slovníku klávesnice, což provedete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o něco níže, kde lokalizujte a rozklikněte sekci Obecné.
  • Následně se zde přesuňte úplně dolů a rozklikněte kolonku Přenést nebo resetovat iPhone.
  • Dále ve spodní části obrazovky prstem stiskněte řádek s názvem Resetovat.
  • Tímto se otevře menu, ve kterém najděte a klepněte na možnost Obnovit slovník klávesnice.
  • Nakonec stačí, abyste se autorizovali a zmíněný reset klepnutím potvrdili.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu (nejen) s nainstalovaným iOS 16 opravit zasekávání klávesnice při psaní. Tato chyba se každopádně může objevit i ve starších verzích iOS s tím, že řešení je naprosto stejné. Pokud provedete reset slovníku klávesnice, tak se kompletně smažou veškerá vaše slova uložená ve slovníku, se kterými systém při psaní počítá. To znamená, že prvních pár dní bude psaní o něco složitější, každopádně jakmile slovník znovu vybudujete, tak už nebude se psaním žádný problém a klávesnice se přestane zasekávat.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.