Zavřít reklamu

Jablečné počítače jsou stroje, které jsou určené především pro práci. Jestliže však vlastníte jeden z dražších a výkonnějších Maců, tak už si na něm také bez problémů zahrajete nějakou pořádnou hru. Co si však budeme nalhávat, hraní na vestavěném trackpadu není vůbec ideální a prakticky na všechny hry, kromě tzv. „klikaček“, potřebujete externí myš. Při používání vestavěné klávesnice se však můžete ocitnout v situaci, kdy omylem prstem zavadíte o vestavěný trackpad, který je klasicky funkční stejně jako připojená myš. To může být, v rámci samotné hry, fatální. Nejen pro tyto situace ale Apple do systému přidal funkci, pomocí které si můžete po připojení externí myši či trackpadu nechat ten vestavěný deaktivovat.

Jak na MacBooku deaktivovat vestavěný trackpad po připojení externí myši či trackpadu

Jestliže chcete na vašem MacBooku deaktivovat vestavěný trackpad poté, co připojíte externí myš či trackpad, tak se nejedná o nic složitého. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu obrazovky klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí rozbalovací menu, ve kterém klepněte na Předvolby systému…
  • Poté se zobrazí nové okno se všemi dostupnými sekcemi pro úpravu předvoleb systému.
  • V tomto okně vyhledejte sekci s názvem Zpřístupnění a klepněte na ni.
  • Nyní v levém menu lokalizujte a rozklikněte kolonku Ovládání ukazatele.
  • Pak je nutné, abyste v horním menu klepnuli na Myš a trackpad.
  • Nakonec už jen stačí, abyste ve spodní části okna aktivovali možnost Ignorovat vestavěný trackpad, pokud je připojena myš nebo bezdrátový trackpad.

Pokud výše uvedenou možnost aktivujete, tak ihned poté, co připojíte nějakou externí myš či trackpad, dojde k deaktivaci vestavěného trackpadu. Jestliže se jej tedy například při hraní omylem dotknete, tak se nedočkáte žádné odezvy a kurzor se nepohne. To je klíčové například při míření a při dalších činnostech, při kterých by vás mohlo omylné dotknutí se trakcpadu rozhodit. Mimo to se tato možnost hodí v případě, že váš trackpad z nějakého důvodu nefunguje správně a například bez vaší činnosti nějakým způsobem hýbe s kurzorem.

.