Zavřít reklamu

Popularita novějších iPadů Pro a Air neustále roste. Jak se totiž tak zdá, Apple se změnou designu – odstraněním rámečků kolem displeje a domovského tlačítka – trefil přímo do černého, jelikož si jablíčkáři tyto modely prakticky ihned zamilovali. Dnešní verze se už dokonce mohou svým způsobem stavět například základním MacBookům. Obě zařízení jsou totiž vybavena téměř stejným čipem M1 z rodiny Apple Silicon. Není se tedy čemu divit, proč popularita jablečných tabletů stále roste.

Moc lidí už ale neví, že jsou tyto dva modely iPadů vybaveny notnou dávkou magnetů, díky čemuž je možné tablet s klidem přidělat například nejen na magnetický stojan, ale třeba také na lednici a další. Jenže proč Apple tyto iPady osadil magnety, ale vynechal u nich technologii MagSafe? Přesně na tohle a řadu dalšího si posvítíme v tomto článku.

Proč mají iPady Air/Pro magnety

Vůbec první iPad, který přišel v kombinaci s množstvím magnetů, byl iPad Pro 3. generace, který se světu představil v roce 2018. Jednalo se o vůbec první jablečný tablet, který se dočkal změny designu v takovém rozsahu, jako stejně tak i příchodu Face ID. Mimo tradičních změn bychom jich také našli hned několik až v útrobách samotného zařízení. Cupertinský gigant totiž z poměrně jednoduchého důvodu taktéž přidal celkově 102 drobných magnetů, které se shromažďují víceméně na čtyřech místech – v blízkosti rohů zařízení. Proč je tam Apple přidal? To je poměrně jednoduché. Apple totiž vsází na jednoduchost a minimalismus, což mají zajistit právě magnety.

Ať už se k zařízení chystáte přichytit například klávesnici, kryt, nebo iPad přicvaknout ke zmiňovanému stojanu, tak se prakticky ani nemusíte o nic starat. Vše se totiž vyřeší za vás za pomoci oněch magnetů. Celé to také souvisí i s tehdejším příchodem Apple Pencil 2. generace. Právě za první generaci Apple čelil poměrně nemalé kritice, a to kvůli nekomfortnímu nabíjení (kdy se musí Apple Pencil zasunout do Lightning konektoru iPadu). Nástupce jablečného dotykového pera se z těchto chyb naštěstí poučil a přichytává se magneticky k boční hraně iPadu, přičemž v takové chvíli se zároveň i bezdrátově nabíjí.

Apple-Pencil
Takto Apple prezentoval příchod 102 magnetů do iPadu Pro 3. generace (2018)

Kde se magnety nachází

Nyní si ještě pojďme posvítit na to, kde konkrétně se v případě iPadů Air a iPadů Pro zmiňované magnety vlastně nacházejí. Jak už jsme zmínili výše, především bychom je našli v rozích, respektive po stranách. Celkově tak jednotlivé menší magnety vytvářejí kolem zad iPadu obvod, díky čemuž pak zařízení skvěle drží například na různých stojanech, případně ze stejného důvodu na něm sedí kryty či klávesnice doslova přímo perfektně. Cupertinský gigant jednoduše moc dobře věděl, co dělá. Než aby se spoléhal na jiné úchyty a spony, vsadil na jednoduché magnety. Ty jednak ničemu nepřekáží, a zároveň dokážou zajistit bezpečné uchycení všech potřebných doplňků.

Pokud byste se rádi podívali, kde přesně se konkrétní magnety nacházejí, pak by vám rozhodně neměl uniknout tento tweet od populárního YouTubera jménem Marques Brownlee. Ten pomocí speciální magnetické fólie dokázal na kameru vyobrazit polohu jednotlivých magnetů i přes hliníkové tělo zařízení.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.