Zavřít reklamu

Mapa okresů ČR by od dneška měla zajímat naprosto všechny obyvatele České republiky. Před několika dny totiž bylo rozhodnuto o tvrdých opatřeních, která postihnou naprosto každého z nás. Právě ode dneška tak začalo platit omezení pohybu, a to konkrétně na katastr okresu, ve kterém bydlíte. Jednoduše řečeno, pokud byste chtěli vycestovat z okresu, tak k tomu budete muset mít pádný důvod, který je mimo jiné nutné vyplnit do speciálního formuláře – ten najdete ve článku pod tímto odstavcem. Pokud byste chtěli zjistit, kde končí právě váš okres, ve kterém bydlíte, popřípadě jakýkoliv jiný, tak pokračujte ve čtení.

Mapa okresů ČR

V případě, že byste chtěli zjistit, kde všude se v rámci okresu můžete pohybovat, potažmo kde jsou hranice konkrétního okresu, tak se nejedná o nic složitého. Nejjednodušeji můžete tuto informaci zjistit v rámci Google Maps, anebo v aplikaci Mapy.cz. Dobrou zprávou je, že ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z těchto dvou jmenovaných aplikací, tak je postup naprosto stejný, a to dokonce i na iPhonu, iPadu, Macu a dalších zařízeních. Postup je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem zařízení přesunuli na stránky či do aplikace Google Maps, anebo Mapy.cz.
  • Jakmile tak učiníte, tak do vyhledávacího pole napište slovo „okres“ a za něj název vašeho okresu, ve kterém bydlíte.
    • Například, pokud chcete vyhledat hranice okresu Nový Jičín, tak zadejte do vyhledávání okres Nový Jičín.
  • Po zadání do vyhledávacího pole stačí vyhledávání potvrdit, a to klávesou Enter, anebo stisknutím příslušného tlačítka.
  • Ihned poté už se na mapě zobrazí tučnou čarou vyznačená konkrétní hranice okresu.
  • Mapu si samozřejmě můžete přiblížit, abyste hranici viděli lépe, popřípadě si změňte styl zobrazení.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    google maps shows district borderlines only up to specified zoom level. beyond this level borderlines disappears, so it is completely useless

celý text

Čtěte více.