Zavřít reklamu

Mapa okresů ČR by od dneška měla zajímat naprosto všechny obyvatele České republiky. Před několika dny totiž bylo rozhodnuto o tvrdých opatřeních, která postihnou naprosto každého z nás. Právě ode dneška tak začalo platit omezení pohybu, a to konkrétně na katastr okresu, ve kterém bydlíte. Jednoduše řečeno, pokud byste chtěli vycestovat z okresu, tak k tomu budete muset mít pádný důvod, který je mimo jiné nutné vyplnit do speciálního formuláře – ten najdete ve článku pod tímto odstavcem. Pokud byste chtěli zjistit, kde končí právě váš okres, ve kterém bydlíte, popřípadě jakýkoliv jiný, tak pokračujte ve čtení.

Mapa okresů ČR

V případě, že byste chtěli zjistit, kde všude se v rámci okresu můžete pohybovat, potažmo kde jsou hranice konkrétního okresu, tak se nejedná o nic složitého. Nejjednodušeji můžete tuto informaci zjistit v rámci Google Maps, anebo v aplikaci Mapy.cz. Dobrou zprávou je, že ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z těchto dvou jmenovaných aplikací, tak je postup naprosto stejný, a to dokonce i na iPhonu, iPadu, Macu a dalších zařízeních. Postup je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem zařízení přesunuli na stránky či do aplikace Google Maps, anebo Mapy.cz.
  • Jakmile tak učiníte, tak do vyhledávacího pole napište slovo „okres“ a za něj název vašeho okresu, ve kterém bydlíte.
    • Například, pokud chcete vyhledat hranice okresu Nový Jičín, tak zadejte do vyhledávání okres Nový Jičín.
  • Po zadání do vyhledávacího pole stačí vyhledávání potvrdit, a to klávesou Enter, anebo stisknutím příslušného tlačítka.
  • Ihned poté už se na mapě zobrazí tučnou čarou vyznačená konkrétní hranice okresu.
  • Mapu si samozřejmě můžete přiblížit, abyste hranici viděli lépe, popřípadě si změňte styl zobrazení.
.