Zavřít reklamu

Mapy.cz od Seznamu jsou mezi českými uživateli velmi oblíbené, a to hlavně díky svým turistickým mapám s precizně vyznačenými stezkami a cyklotrasami, které je navíc možné si stáhnout pro používání v režimu offline. Tuzemská mapová aplikace si nicméně chce získat také přízeň motoristů, pro které v poslední době přidala několik novinek. Tou nejnovější a zároveň nejzásadnější je podpora Apple CarPlay.

Do palubních počítačů aut se Mapy.cz dostaly díky včerejší aktualizaci, která aplikaci povýšila na verzi 5.0.0. Pokud tedy vlastníte vůz s podporu systému CarPlay, můžete si stáhnout bezplatné Mapy.cz pro iOS a začít autonavigaci používat.

Apple CarPlay

Mapy od Seznamu umí například zobrazovat aktuální povolenou rychlost a varovat řidiče při jejím překročení. V dubnu se také naučily navigovat do jízdních pruhů, přičemž řidiče upozorní na zařazení do správného pruhu ještě před křižovatkou. Samozřejmostí je i offline hlasová navigace v několika jazycích.

Mapy.cz pro CarPlay testoval Seznam tři měsíce. Betaverzi aplikace si mohli zájemci stáhnout skrze TestFlight už od začátku září. Firma k tomu uživatele vyzývala na svém Instagramu a Twitteru, protože chtěla před ostrým spuštěním získat co možná nejvíce zpětné vazby. Seznam měl tendenci dostat své mapy do CarPlay o poznání dříve, avšak schvalovací proces ze strany Applu trval několik měsíců.

.