Zavřít reklamu

Před několika dny jsme přinesli článek o čím dál větší expanzi bezkontaktní technologie NFC v rámci aplikací, americké NBA nebo MLB. New York Times nyní přišlo s další skvělou zprávou pro tuto technologii a zároveň tak pro Apple Pay. New Yorské Metropolitan Transportation Authority (MTA) v pondělí schválilo investici 573 mil. dolarů do zavedení bezkontaktních turniketů v městské hromadné dopravě.

Na 500 turniketů v metru a 600 autobusů dostane NFC čtečky v druhé polovině roku 2018 a všechny zbylé potom do konce roku 2020. ,,Je to další krok, jak se posunout do 21. století a ten my musíme udělat“ řekl Joseph Lhota, předseda MTA. Podle něj projde denně metrem v New Yorku 5,8 až 6 milionů lidí a nová možnost bezkontaktní platby bude ze začátku oblíbená hlavně u mladších generací. Pro ostatní zde bude samozřejmě i nadále služba MetroCard a to nejméňe do roku 2023. Nové NFC turnikety nebudou samozřejmě podporovat jen Apple Pay, ale i obdobné služby konkurenčních značek, tedy Android Pay a Samsung Pay a také bezkontaktní karty obsahující NFC čip.

V současné době funguje systém MetroCard na principu dobíjení karet předem. Úředníci doufají, že posun k bezkontaktním platbám celkově zrychlí cestování. New Yorský dopravní systém totiž trpí častými problémy se zpožděním spojů a cesta rychlejšího nastupování měl být první krok, jak s těmito problémy bojovat. NFC terminály samozřejmě nabídnou větší pohodlí pro cestující, kteří již nebudou nuceni řešit časté problémy se čtením MetroCard.

Co si o této jednoduché technologii myslíte? Uvítali byste rozšíření v našich končinách nejen na bezkontaktní platby, ale například i na vstupenky všech druhů nebo jako zdroj informací z prakticky čehokoliv? Od potravin a jídelních lístků až po turistické mapy nebo jízdní řády.

.