Zavřít reklamu

Portfolio společnosti Apple netvoří zdaleka jen počítače, tablety a chytré mobilní telefony. Ještě relativně nedávno jste si u Applu mohli pořídit také jeho vlastní routery a další síťová zařízení. V dnešním ohlédnutí za produkty Applu zavzpomínáme na zařízení jménem AirPort Time Capsule.

Společnost Apple představila 15. ledna roku 2008 svůj bezdrátový router s názvem AirPort Time Capsule. Prodej této novinky byl oficiálně zahájen 29. února téhož roku, a kromě routeru plnila AirPort Time Capsule také funkci síťového úložiště (NAS). Apple tuto svou novinku označoval za verzi zařízení AirPort Extreme s interním pevným diskem, přičemž AirPort Time Capsule měla sloužit kromě jiného jako externí záložní zařízení, spolupracující se zálohovacím nástrojem Time Machine v operačním systému Mac OS X 10.5. TimeCapsule první generace byla k dostání ve variantě s 500GB a 1TB HDD, disponovala 128MB RAM a nabízela také podporu standardu Wi-Fi 802.11 a/b/g/n. Zařízení bylo osazené čtveřicí Gigabit Ethernet portů a jedním USB portem, který bylo možné využít pro účely připojení externích periferních zařízení pro další sdílení v síti. Tímto způsobem bylo možné k AirPort Time Capsule připojit například externí disky nebo třeba tiskárny.

Počátkem roku 2009 představila společnost Apple AirPort Time Capsule druhé generace s možností vytvoření separátní Wi-Fi sítě pro hosty a dalšími novinkami. Time Capsule druhé generace byla k dostání v 1TB a 2TB variantě.V říjnu roku 2009 pak přišla Time Capsule třetí generace, u které došlo k rekonfiguraci interní bezdrátové antény a tím pádem také k 25% zvýšení rozsahu bezdrátového signálu. Čtvrtou generaci své Time Capsule vydal APple v červnu roku 2011, kdy došlo k dalšímu zvýšení rozsahu Wi-Fi signálu a výměně interní Wi-Fi karty na Broadcom BCM4331. K další aktualizaci na tomto poli došlo v červnu roku 2013 s vydáním Time Capsule páté generace, v roce 2018 ale společnost Apple oficiálně oznámila, že opouští trh s routery.

.