Zavřít reklamu

Závěrem letošího roku definitivně skončí podpora mobilních zařízení s Windows 10 Mobile. Společnost Microsoft v této souvislosti doporučuje svým (bývalým) zákazníkům, aby začali přecházet na chytrá mobilní zařízení s operačním systémem iOS nebo Android.

Doporučení se objevilo v dokumentu, který Microsoft vydal v rámci své podpory operačního systému Windows 10 Mobile, v němž firma mimo jiné vysvětluje, že má v plánu ukončit bezpečnostní aktualizace a záplaty pro tento operační systém. „S končící podporou operačního systému Windows 10 Mobile doporučujeme zákazníkům přechod na podporované zařízení s iOS či Androidem,“ stojí v oficiálním prohlášení společnosti.

Microsoft ukončil podporu pro Windows Phone v červenci roku 2017 a v říjnu téhož roku rovněž skončil s aktivním vývojem platformy Windows 10 Mobile. Firma měla čím dál větší problémy s angažováním vývojářů k tvorbě aplikací pro její platformu, nedostatečná byla i její uživatelská základna. Po rozloučení s Windows 10 Mobile se Microsoft začal soustředit na ostatní platformy a nabízí také širokou škálu aplikací pro operační systémy Android i iOS. Windows 10 Mobile bude možné používat i po 10. prosinci letošního roku, k aktualizacím už ale nebude docházet.

Asistentka Cortana od Microsoftu tak rovněž přestává být přímou konkurenktou Alexy od Amazonu a Google Asistant – Microsoft se spíše než na vzájemné soupeření hodlá soustředit na integraci.

screenshot 2019-01-21 v 15.55.41
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Není úplně pravda, že „Microsoft ukončil podporu pro Windows Phone v červenci roku 2017“, zatím poslední aktualizace byla 01_2019 na „systémy s ARM verze 1709“. Nebylo to nějaké zvláštní vylepšení, jen bezpečnostní záplaty. Ale podpora to je… Jinak je mi líto Windows Phone, já platformu používám a viděl bych v tom potenciál, zvlášť ve spojení s desktopovými Windows. Ale peníze jsou peníze a bylo by to drahé (jak pro Microsoft, tak pro uživatele).

    KAŽDÝ INTELIGENTÍ ČLOVĚK VÍ, ŽE WIN PHONE BYLO ABSOLUTNÍ TOP A TAK JAKO ROLLS ROYCE JE ABSOLUTNÍ TOP, TAK NENÍ NA KAŽDÉM ROHU.
    ŠKODA. WIN PHONE MĚL ZŮSTAT POUZE V PROFI SFÉŘE.
    JEŠTĚ ŽE V PC JE WIN TOP. FUNGUJE TÉMĚŘ VE 100% FIRMÁCH!

celý text

Čtěte více.