Zavřít reklamu
iWant

Jak používat iPhone jako vodováhu

iWant

Ano, čtete doopravdy správně. I iPhone může sloužit jako vodováha, tudíž nadpis není žádný clickbait. K tomu, aby iPhone mohl fungovat jako vodováha, se používá jeho gyroskop a k zobrazení výsledku náklonu se používá vestavěná aplikace, ve které by dle mého názoru nenapadlo téměř nikoho hledat. Chcete vyvrtat poličku nebo na stěnu usadit obraz, ale nemáte po ruce vodováhu? Udělejte to stylově pomocí iPhonu.

Jak použít iPhone jako vodováhu?

Jak už jsem zmínil, není třeba instalovat žádnou externí aplikaci – vodováhu nalezneme ve vestavěné aplikaci Kompas.

  • Otevřeme aplikaci Kompas
  • Po jejím otevření se zobrazí kompas se všemi informacemi, což momentálně nevyužijeme
  • Na této obrazovce stačí swipnout pomocí vašeho prstu zprava doleva
  • Nyní se dle podmínek zobrazí různé módy vodováhy

Pokud telefon položíte zády na plochu, kterou chcete měřit, zobrazí se dvě bubliny. Pokud je plocha v rovině, obrazovka se vyplní zelenou barvou. Pokud se předmět nachází výše a na displej telefonu nevidíte, můžete iPhone položit na jakoukoliv hranu. Zobrazí se druhá verze vodováhy, která má uprostřed vodící čáru. Opět, jakmile budete mít předmět v rovině, obrazovka se vybarví výraznou zelenou barvou.

Samozřejmě si nebudeme nic nalhávat – dům s pomocí této vestavěné vodováhy určitě nepostavíte, ale pro domácí kutilství je vodováha v iPhonu příjemnou funkcí, která se může hodit v případě, že vaši opravdovou vodováhu zrovna nemáte po ruce a nebo v případě, že jste ji poškodili.