iWant

Jednoduchý návod na skrytí telefonního čísla u odchozích hovorů v iOS

iWant

Důvodů, proč byste měli skrývat své telefonní číslo, je více. Možná si chcete pouze udělat srandu z kamaráda nebo blízkých. No a pak jsme tady my celebrity, jakožto redaktoři Jablíčkáře, kteří si musíme kvůli nespočtu nabídek měnit telefonní číslo každý týden… tuto větu samozřejmě berte lehce s nadhledem. Přece jenom ale i naše články může číst nějaká opravdová celebrita a dnešním dnem, po dočtení tohoto článku, se jí změní dosavadní pohled na iPhone a jeho funkce. Dnes si totiž ukážeme, jak správně, přímo v nastavení našeho jablečného produktu, skrýt telefonní číslo.

Jak na to?

  • Přejdeme do Nastavení zařízení
  • Zde swipneme lehce dolů a lokalizujeme kolonku Telefon
  • V dolní polovině obrazovky se nachází kolonka Zobrazit moje ID volanému, kterou otevřeme
  • Po otevření se ukáže jen jedna možnost, a to Zobrazit moje ID – pomocí slideru tuto možnost vypneme

Nyní každý, komu se budete snažit dovolat, neuvidí vaše telefonní číslo. Uvidí pouze „Žádné ID volajícího“. Tak jednoduché to je.

Ještě před tím, než se rozhodnete vaše telefonní číslo skrýt, si to pořádně rozmyslete. Tato funkce může znít doopravdy dobře a říkáte si, že dokonale ochráníte vaše soukromí. Je tady ale jeden háček – v dnešní době doopravdy málokdo přijme hovor se skrytým číslem. Jedná se spíše o takový doplněk, který v praxi moc nevyužijete, ale využijete jej spíše ve formě legrace. Pokud však ale telefonní číslo z nějakého specifického důvodu opravdu potřebujete skrýt, už víte, jak na to.