Zavřít reklamu

Apple rozšiřuje své cloudové kapacitní portfolio. Spustil nový tarifní plán svého úložiště iCloud, který nabízí možnost si za necelých 20 eur měsíčně (540 korun) přikoupit až 2 TB volného místa. To je dvojnásobek původní nejvyšší varianty.

Před očekávanou keynote, která proběhne příští středu, Apple v tichosti spustil dosud nejvyšší tarifní plán pro svou cloudovou službu. Pro zálohu iOS zařízení, nahrávání fotografií a dalšího obsahu tak nově můžete využít až 2 TB.

Jako nejčastější důvody, proč Apple zvyšuje velikost svého cloudového úložiště, se skloňují dva: jednak jsou to novinky v macOS Sierra a jednak to má být nový iPhone 7.

MacOS Sierra, který vyjde na podzim, dokáže do iCloudu nahrát složku „Dokumenty“ a obsah plochy pro snadný přístup ze všech zařízení a navíc dokáže sám uvolnit místo na disku, když ho bude málo. To znamená, že se do iCloud Drive mohou například automaticky uložit málo používané soubory, což může zabrat hodně cloudového prostoru.

K rozšíření iCloudu až na 2 TB pak může vést i nový iPhone 7. Ten má jednak nabídnout ve své nejvyšší konfiguraci 256GB úložný prostor (dosud byla nejvyšší poloviční kapacita) a minimálně iPhone 7 Plus podle posledních zpráv přijde s duální kamerou, která zaručí mnohem kvalitnější snímky, jež budou pochopitelně zabírat více místa v paměti. Znatelně větší rozšíření úložiště by tedy dávalo smysl.

Zdroj: 9to5Mac
.