Zavřít reklamu

Jestliže vlastníte iPhone a přemýšlíte, na jaké místo si zálohovat fotografie, videa, data aplikací a další soubory, tak se jako nejideálnější možnost nabízí využít synchronizační službu iCloud. Jestli jste si navíc zakoupili iPad, Mac a další jablečné produkty, mnoho důvodů k volbě jiného úložiště nenajdete. Není však žádným tajemstvím, že kalifornská společnost dodává v základním tarifu pouze 5 GB úložného prostoru zdarma, což je v dnešní době mizerně málo i pro nenáročného uživatele iPhonu. Proč si ale stěžovat, když existuje několik elegantních řešení na uvolnění místa, anebo samozřejmě na navýšení tarifu? Níže přiložené odstavce vás k efektivnímu používání iCloudu navedou.

Uvolnění místa jako nouzové řešení

Jste-li v situaci, kdy vám úložiště od Applu slouží primárně k zálohování iOS zařízení a fotografií, pravděpodobně vám tento krok přespříliš nepomůže, jelikož většinu dat na iCloudu opravdu potřebujete. I tak se může stát, že se zde nahromadí starší zálohy anebo třeba nepotřebná data z aplikací. Pro správu úložiště přejděte na vašem iPhonu do Nastavení -> vaše jméno -> iCloud -> Spravovat úložiště, kde v této sekci nepotřebná data promažte. Opět vás však upozorňuji, že většinu dat z iCloudu využijete, lepší volbou než se zde snažit udržovat místo je navýšení úložiště.

Vyšší úložný prostor je jistota

Říká se, že jedna chyba sto jiných za sebou táhne, a to platí i o zálohování. Pokud si totiž nedáte pozor na to, abyste své fotografie, kontakty, připomínky, poznámky a další data zálohovali a váš smartphone nedej bože někde ztratíte anebo vypoví službu, tak pravděpodobně o vše nenávratně přijdete. Jestliže na iCloudu nemáte dostatek místa, nezoufejte – kdykoli si jej můžete za příznivou částku navýšit. Na iPhonu se přesuňte do Nastavení -> vaše jméno -> iCloud -> Spravovat úložiště -> Změnit tarif úložiště. Zde si vyberte, zda-li chcete používat 50 GB, 200 GB nebo 2 TB, kdy první tarif stojí 25 Kč měsíčně, za 200 GB zaplatíte 79 korun měsíčně a za 2 TB pak 249 Kč měsíčně. Jak tarif 200 GB, tak i tarif 2 TB je využitelný v rodinném sdílení. Pokud tedy rodinné sdílení využíváte, budete tento prostor schopni sdílet.

A jak tarif na iCloudu snížit?

Pokud se vám zdá, že za iCloud platíte zbytečně moc, anebo jste zjistili, že jste to s úložným prostorem trochu přehnali a místa potřebujete výrazně méně, než jste si aktivovali, tak řešení samozřejmě existuje také. Na iPhonu nebo iPadu otevřete Nastavení -> vaše jméno -> iCloud -> Spravovat úložiště, rozklikněte sekci Změnit tarif úložiště a nakonec klepněte na Možnosti snížení tarifu. Z tohoto menu si vyberte prostor vyhovující vašim preferencím. Po snížení kapacity úložiště vám vyšší prostor zůstane do konce aktuálního zúčtovacího období. Pokud by se stalo, že byste na iCloudu měli data nad rámec snížené kapacity, některá z nich budou nenávratně ztracena. Proto si při snižování hlídejte, jestli zde nemáte potřebné soubory, o které byste nechtěli přijít, a přesuňte je na jiné místo.

.