Zavřít reklamu

Po pondělním WWDC21, na kterém Apple oznámil novinky ohledně nového systému iOS 15, se na nás nepřestává valit hromada novinek, které obsahuje. Tou, která bude zajímat hlavně náruživé hráče, je vylepšená možnost zaznamenávat video klipy z hraných her. Ty budete nově moci zaznamenat díky zlepšené integraci s herními ovladači. Zaznamenávání videí tak bude fungovat podobným způsobem, na který můžete být zvyklí z herních konzolí.

Pokud tak vlastníte ovladač k Xbox Series nebo k Playstation 5, budete si  na nové verzi systému moci užívat zaznamenávání videí pomocí jednoho stisku tlačítka. Jeho dlouhé podržení na ovladači totiž nově zaznamená posledních patnáct vteřin z hraní. Nebude tedy třeba už záznam zapínat a vypínat. Jde tedy o podobnou funkci, na kterou jsou zvyklí už nějaký ten rok konzoloví hráči.

Samotná funkce nově bude součástí tzv. ReplayKit. Společně s její implementací však Apple nezahazuje možnost vlastního výběru začátku a konce videa. Mezi oběma režimy bude možné přepínat v nastavení herních ovladačů. Výsledné video bude samozřejmě možné jednoduše sdílet na množství sociálních sítí.

Pro Apple jde o další vstřícný krok obrovské hráčské komunitě. I když jablíčková společnost neohlásila během poslední konference žádné novinky pro službu svého herního předplatného Apple Arcade, musíme to dát za vinu spíše faktu, že šlo o akci pro vývojáře než pro veřejnost. Společnost navíc i podle různých zvěstí chystá vlastní streamovací službu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více