iWant

Na iOS míří nové RPG ze světa Harryho Pottera

iWant

Fanoušci Harryho Pottera mají nový důvod k radosti. Vývojářské studio Jam City se totiž pochlubilo s tím, že na platformy iOS a Android připravuje zcela nové RPG ze světa Harryho Pottera s názvem Harry Potter: Hogwarts Mystery. Zatím se ví jen velmi omezené množství informací. Níže se můžete podívat alespoň na první zveřejněný trailer.

V nové hře dostane hráč do rukou svou vlastní postavu, kterou si bude moci vytvořit dle svého uvážení. S ní pak bude absolvovat studium na škole čar a kouzel v Bradavicích, kde bude potkávat všechny známé postavy z knižního a filmového zpracování. Hráč bude chodit na hodiny, plnit různé úkoly a hádanky, bude se učit nová kouzla a celkově bude proplouvat studiem. Součástí hry by měla být i multiplayer složka, v rámci které budete moci poměřit síly s ostatními hráči.

Podle autorů se jedná o úplně první Harry Potter hru, kde budete hrát za vámi vytvořený avatar, nikoliv za předem připravenou postavu či jednoho z hlavních hrdinů. Dějově je nová hra zasazená krátce poté, co se Harry Potter narodí. Ve hře by se měl objevit velký a komplikovaný hlavní příběh, který bude doplněn menšími epizodními úkoly, které budou dokreslovat atmosféru a vztahy mezi jednotlivými studenty a profesory. Rozhodnutí hráče v těchto chvílích ovlivní to, jak se bude hra vyvíjet dále. Oficiální vydání je naplánováno na jaro letošního roku. Cena zatím není stanovena. Veškeré dostupné informace najdete na webových stránkách hry.

Zdroj: Macrumors