Zavřít reklamu

Speciální edice iPodů, která se nesla v duchu světoznámé hudební kapely U2 a pyšnila se jejich barvami a podpisy členů, tady již byla. Dále mohli iPody s vyrytým logem HP na zádech hrdě využívat příznivci technologické společnosti Hewlett-Packard, přes kterou Apple svého času iPody taktéž prodával. Mnozí ovšem možná netušili, že podobnou speciální edici dostala i oblíbená (tehdy teprve, protože sedmý díl vyšel o dva roky později) šestidílná sága o mladém kouzelníkovi Harrym Potterovi.

Na tuto unikátní sběratelskou edici upozornil na 512 Pixels Stephen Hackett se slovy, že na „tento klenot dočista zapomněl“. A rozhodně nebyl jediný. iPod ve stylu Harry Potter ságy byl oficiálně vydán v roce 2005 jako iPod 4. generace s barevným displejem, a to na počest příchodů audioknih o mladém kouzelnickém učni z Bradavické školy čar a kouzel do iTunes.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
Zatímco na internetu není o této sběratelské edici k nalezení v podstatě nic, Apple má na svém webu stále oficiální tiskovou zprávu:

„Jsme poctěni tím, že si J. K. Rowlingová vybrala právě iTunes pro debut audioknih o Harrym Potterovi,“ řekl Steve Jobs, výkonný ředitel Applu. „Jsme potěšeni, že můžeme tento ohromný a světově proslulý příběh nabídnout našim uživatelům v iTunes Music Store,“ dodal.

Celý set se prakticky rovná 100 CD, ale uživatelé si mohou celou tuto audioknižní kolekci zakoupit pouhopouhým kliknutím a celé dobrodružství si přenést do svého iPodu, odkud si ho budou moci užívat kdykoliv a kdekoliv.

Dosud byla celá sága dostupná v podobě audioknih pouze na CD a na kazetách.

Na zádech iPodu, který disponoval kapacitou 20 GB, bylo vygravírované logo Bradavic. Zařízení šlo zakoupit pouze společně s audioknihami za celkem 548 dolarů (tehdy přes 10 200 korun), ovšem příběhy Harryho a jeho přátel nebyly ihned k dispozici. Uživatelé si jej nejprve museli stáhnout a poté své zařízení synchronizovat, aby si mohli této výjimečné ságy naplno užívat.

Tento exkluzivní produkt je nyní již raritou. Není vůbec snadné najít kvalitní fotografie tohoto iPodu, natož ho zakoupit. Ani psaná zmínka na internetu prakticky není, jen uložené stránky ve Wayback Machine dokáží něco málo prozradit. Na místě je však prohledání nejrůznějších aukcí a pokud se poštěstí, milovníci Harryho Pottera mohou tento skvost vlastnit, ovšem cenovka rozhodně nízká nebude.

Pokud byste si ho chtěli alespoň na vlastní oči prohlédnout, jeden sběratelský kousek se podle všeho nachází v polském museu iPodů.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
Zdroj: 512 Pixels

Diskuze k článku

    Problém… HP je román sedmidílný a nikoliv šesti…

    V roce 2005 byl ještě šestidílný :) Relikvie smrti vyšla až v roce 2007.

    Relikvie smrti vyšlY až v roce 2007… Jsou to ty relikvie. Sorry, potterfil ve mně se ozval :-)

    Moc děkuji MV. Jednalo se o jednu knihu, která VYŠLA. Takže by to tak mělo být správně. Co se to tu ale řeší? Filip napsal opravdovou zajímavost, moc se mi líbila. Přišlo mi líto, že hned nějakej „GA“ píše nesprávný počet, aniž by se zamyslel a druhej chytrák se tu zase snaží hledat chyby v komentech. Je to článek o limitované edici iPodů. Pro ukojení vašich tužeb si můžete najít i vhodnější stránky.

celý text

Čtěte více