Zavřít reklamu

V souvislosti s Apple Watch mnoho uživatelů hovoří o jednom nedostatku, kterým je slabší výdrž baterie. V průběhu generací Apple výdrž baterie hodinek postupně vylepšoval, stále je však k ideálnímu stavu daleko. To se rozhodli změnit autoři Kickstarterové kampaně, ve které nabízí řemínek jež v sobe obsahuje baterii, která Apple Watch prodlužuje životnost.

I když je bateriový náramek jistě dobrým nápadem, v praxi se s nimi příliš nesetkáváme, neboť je něco podobného Applem výrazně nedoporučováno v rámci předpisů a doporučení k používání a výrobě příslušenství pro Apple Watch. Bateriový náramek je náchylný k poškození a k eventuálnímu zranění nositele a proto se Apple snaží výrobce od tohoto nápadu odradit.

Na Kickstarteru se však objevil náramek, který by měl všechny potenciální problémy s nabíjecím náramkem vyřešit a měl by být jak naprosto spolehlivý a bezpečný, tak by neměl rušit senzorické schopnosti hodinek.

5ab7bbd36097b9e251c79cb481150505_original

Společnost Togvu prezentuje svůj řemínek s názvem Batfree jakožto první bateriový náramek pro Apple Watch na světě. Základní pledge, ve které náramek dostanete, má v současné době hodnotu 35 dolarů, ale je kusově omezená. Další stupně jsou pak pochopitelně dražší.

Náramek Barfee obsahuje integrovanou baterii o kapacitě 600 mAh, která má Apple Watch prodloužit životnost zhruba o 27 hodin. S trochou snahy se tak u Series 4 dostanete na tři dny používání bez potřeby nabíjení.

Nabíjení je bezdrátové a funguje díky přítomnosti nabíjecí podložky na spodní straně náramku. Přítomnost náramku by neměla ani nikterak omezit funkci čidla snímání tepu, neboť v sobe má výkrojek, díky kterému senzor funguje. Otázkou však zůstává, do jaké míry si zachová svou přesnost. Kromě nabíjení má náramek také ochranný faktor, neboť poslouží jako kryt pro tělo hodinek. Náramek je kompatibilní se všemi generacemi Apple Watch, mimo Series 0 a 1. Více informací o celém projektu najdete zde.

.