Zavřít reklamu

Apple nabral s novými řemínky jisté zpoždění a namísto 17. května jsme se jich dočkali až včera. Včera ale také představilo Xiaomi novou generaci svého nejprodávanějšího fitness náramku Mi Band 7. Vtip je zde v tom, že řemínek Applu vyjde na stejné peníze jako komplexní řešení čínského výrobce. 

Řada Xiaomi Mi Band náramků je velice populární už dlouhá léta. Je tomu jednoduše proto, že se jedná o velice levné řešení, které za svou cenu nabízí skutečně hodně srandy. Jedná se totiž o komplexní zařízení, které měří většinu zdravotních funkcí, jako konkurence, samozřejmě notifikuje nositele o událostech na propojeném zařízení a v neposlední řadě trackuje veškeré aktivity, kterých umí více jak stovku.

Xiaomi Mi Band 7 

I když se design 7. generace drží zajetého designu těch předchozích, a i když novinek není zas tolik, pořád je to jasná volba pro všechny, kteří si nejsou jisti, zda jsou pro ně chytré nositelnosti přínosem. Novince narostl displej, zvětšila se baterie, a bylo vylepšeno měření okysličení krve. Tato funkce jej nyní měří kontinuálně, a pokud okysličení krve spadne pod 90 %, náramek vás o tom notifikuje. Z těch hlavních novinek je pak vhodné vypíchnout ještě kalkulačku tréninkového zatížení, která umí doporučit délku odpočinku, regenerace, ale pomůže i se shazováním hmotnosti nebo naopak nabírání svalové hmoty.

Každý z dvojice provlékacích sportovních řemínků Pride Edition Applu stojí 1 290 Kč. Xiaomi Mi Band 7 by měl stát 1 190 respektive 1 290 Kč podle toho, jestli potřebujete NFC (Xiaomi Pay je dostupné i u nás). Apple má za stejnou cenu jen řemínek, Xiaomi ale nabídne komplexní řešení, které lze plnohodnotně využívat i s iPhony.

Na fitness náramek Applu nečekejte 

Už jsme to nakousli výše. Fitness náramky jsou určeny především těm, kteří si nejsou úplně jisti jejich využitím a teprve se chtějí s nositelnostmi seznamovat. Jsou ideální také pro ty, kteří je chtějí kombinovat s běžnými hodinkami a brát si je jen na své aktivity. Obvykle se zrovna nejedná o designové skvosty, i když to je úhel pohledu. Víceméně se ale počítá s tím, že pokud vás osloví, s postupem času je nahradíte za lepší řešení, tedy typicky chytré hodinky. Nemusí to být hned Apple Watch, ale třeba i řešení Garminu atd.

Není třeba si cokoli nalhávat. Apple udělal s Apple Watch díru do světa, i když už v něm fitness náramky a chytré hodinky nějaký čas byly. Přišel s tím nejlepším řešením, se kterým mohl. Není ale čas na odlehčení v podobě fitness náramku? Z pohledu Applu ne, i když by jej třeba jistí uživatelé uvítali. Apple totiž nepotřebuje být levný. Přinesl by tak nějaké zařízení v hodnotě cca 2 750 Kč, což je polovina ceny jeho Apple Watch Series 3, které až opustí trh, nahradí je už použitelnější Apple Watch SE.

I když jsou technologicky zastaralé, nenáročným uživatelům pořád mají co nabídnout. Fitness náramek Applu by musel hodně odlehčovat, a to zejména z chytrých funkcí, protože by byl omezen velikostí svého displeje. Ztráta oné chytrosti je pak pro Apple pravděpodobně nepřekonatelným faktorem, protože by pak neměl nad konkurencí vlastně žádnou výhodu. Přinesl by jen to samé, co nabízejí ostatní značky, ale se svým logem a dráž. A to asi nemá úplně zapotřebí, a proto se také fitness náramku v podání Applu nikdy nedočkáme. Pravděpodobnější je spíše nějaká levnější edice Apple Watch.

Fitness náramky a Apple Watch můžete koupit například zde

.