Zavřít reklamu

Unikátní projekt Loop Hero na sebe strhl pozornost už během svého představení v prosinci minulého roku. Zprvu nenápadná pixelartová hříčka zaujala kreativním přístupem k roguelite žánru. Na rozdíl od ostatních zástupců žánru ho nepřilepil k již vyzkoušené formuli, ale vytvořil si vlastní, opravdu originální. Ta kombinuje prvky idylických her, her na hrdiny a budovatelských strategií do překvapivě návykového celku.

Jako hlavní hrdina hry se ocitnete v podivném světě beze světla a bez vzpomínek. Nedokážete si rozpomenout na vlastní minulost, před vámi se ovšem vine okružní cesta (titulní „loop“), kterou se ihned vydáte. Při jejím prozkoumávání na vás čekají různí nepřátele. Po jejich porážce získáte vždy kus cenného vybavení nebo některou z částí samotné krajiny kolem vás, a to ve formě karty. Postupně se tak rozpomínáte na to, kde stály hory, kde byly zelené louky, nebo kde se nacházelo sídlo nebezpečných upírů. Rozmístění těchto karet je pak klíčové k tomu, abyste smyčkou úspěšně procházeli a získavali stále lepší zbraně a schopnosti. Při dosažení určitého množství těhto míst a budov na mapě se pak na začátku smyčky objeví finalní boss, který prověří, jak dobře jste se na něj připravili.

Po úspěšných i neúspěšných pokusech o zdolání smyčky se vždy ocitnete v základním táboře, kde můžete stavět různé budovy. Ty vám přidávají do vašeho balíčku nové karty a poskytují vám permanentní vylepšení. S postupem času se tak stáváte stále silnějším, abyste měli stejnou šanci proti také se stále zlepšujícím nepřátelům. Loop Hero je opravdu hra unikátní, a hlavně strašně návyková. Jakkoli dlouhé popisy však nedokážou opsat zážitek z ní. Proto neváhejte a zkuste si budoucího kandidáta na hru roku sami.

Hru Loop Hero můžete zakoupit zde

Témata: , , ,
.