Zavřít reklamu

Před několika měsíci jsme tu psali o hře Blind Drive, ve které se ocitnete v opravdu prekérní situaci. S páskou přes oči vás hra posadí za volant a očekává, že díky zvukovým a některým obrazovým vodítkům dokážete v tomto stavu přežít na frekventované dálnici. Blind Drive byl experimentem v herním designu, který moc velkých cílů neměl. Na druhé straně stojí čerstvá novinka Lost in Blindness od vývojářského studia Unseen Games. Ti si totiž od své nové hry slibují to, že kromě zpřístupnění hraní pro slepé hráče pomůže i ostatním přiblížit jejich každodenní zkušenost.

Lost in Blindness vypráví příběh slepého archeologa, který se vydá společně se svými přáteli prozkoumat tajemství zaniklé mayské civilizace. Ve středoamerických džunglích ho ale kromě starověkých záhad a nebezpečí bude čekat i nevyzpytatelná povaha jeho nejbližších. Hlavní náplní hry je průzkum již zmíněných mayských zřícenin, při kterém budete muset zapojit hlavně své logické myšlení při řešení různorodých hádanek. Ty ovšem nikdy neuvidíte. Díky zacílení na slepé hráče se budete muset orientovat pouze pomocí zvukových vodítek.

Vývojáři si s nahráváním zvuku dali velkou práci. Hra podporuje binaurální audio, které věrně přenáší vnímání trojrozměrného světa. Díky tomu si tak dokážete jen za pomoci zvuku přesně představit herní prostředí a postavení objektů v prostoru. To ale znamená i to, že bez sluchátek se při hraní Lost in Blindness opravdu neobejdete. A kdyby vám byla zvuková vodítka málo, nabízí hra i speciální mód pro streamery, který k audio stránce přidává i ilustrace, aby se v příběhu neztráceli.

 Hru Lost in Blindness můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více