Zavřít reklamu

Nová hra Blind Drive od vývojářů ze studia Lo-Fi People se ptá na otázku starou jako lidstvo samo… tedy alespoň stejně starou jako první automobily. Novinka vás totiž usadí za volant po dálnici ženoucího se vozu, k vašemu překvapení vám ale k tomu i ováže oči páskou. To, co následuje, má být originálním kreativním počinem, jenž chce dokázat, že ke hraní videoher vždy nutně nepotřebujeme všechny své smysly.

Ústřední situace je tedy jednoduchá – sedíte za volantem vozu a nic nevidíte. Jak se ale hlavní hrdina Donnie do takových potíží zamotal? Potřeba přivydělat si něco stranou ho svedla k účasti v pochybné vědecké studii. Shodou náhod se pak ocitá před prekérní výzvou. Teď se musí poprat s desítkami kilometrů dálnice a využít k tomu pouze svůj sluch. Občasné pronikavé záblesky světla, ale hlavně realistické zvukové efekty, vás budou navádět na cestě a pomáhat vám s rozhodnutími, kdy a kam zatočit volantem. Během 27 úrovní narazíte na policejní auta i na spoustu podivných postaviček. K tomu všemu vám volá vaše rozhořčená babička, že jedete pozdě na večeři.

Blind Drive se chlubí svým vtahujícím pojetím a svižnou hratelností, k ovládání vám totiž stačí pouhá dvě tlačítka. Vývojáři sami sebe moc vážně neberou, a tak byste měli přistupovat i ke hře. I když v ní hlavnímu hrdinovi neustále jde o život, srší černým humorem a láskou k hernímu vývoji. Blind Drive navíc nyní na Steamu seženete za počáteční zlevněnou cenu.

Hru Blind Drive můžete zakoupit zde

Témata: , , , ,
.