Zavřít reklamu
iWant

Na nový iPad se chystá přímá konkurence od Microsoftu

iWant

Společnost Apple si v posledních letech užívá své nikým neohrožené postavení na trhu s tablety. Zájem ze strany ostatních výrobců se během posledních několika let vypařil poté co zjistili, že zde Apple vládne pevnou rukou a o jeho sesazení z trůnu se nemá příliš smysl pokoušet. Tento sentiment však rozhodně nesdílí Microsoft, který se rozhodl, že do toho skočí po hlavě a se svou novinkou zamíří přímo na nedávno představený (a relativně dostupný) ‚Nový iPad‘ (iPad 2018, chcete-li).

Apple minulý měsíc představil nový iPad, jež disponuje jak velmi lákavou cenovkou a funkcemi, na které jsme byli dříve zvyklí jen z modelů Pro – zejména podporu pro Apple Pencil. Apple s novinkou cílí na všechny ‚běžné‘ uživatele a především studenty. Nyní se v tom samém segmentu hodlá realizovat i Microsoft, který by měl v blízké budoucnosti nabídnout nový Surface tablet s velice podobnou cenovkou.

S informací přišla agentura Bloomberg, která se odvolává na své zdroje uvnitř společnosti. Nový Surface Tablet by měl dorazit do konce roku a co se komponent týče, bude se ve velkém inspirovat od svého dražšího sourozence v podobě tabletu Surface Pro. Ten nabízí jak rychlé SSD úložiště, tak klasický procesor x86 architektury (podobný těm, co jsou ve 12″ MacBooku). Jedná se tak více o hybrid mezi počítačem a tabletem, než o plnohodnotný tablet jakým je třeba iPad.

Plánovaná novinka by měla disponovat vysokou mírou individualizace co se hardwaru uvnitř týče a podporou všech možných datových služeb. Společně s tabletem dorazí větší množství levného příslušenství, kterým se Microsoft pokusí vyvážit nízkou cenu nového iPadu. Jejich plánovaný tablet bude o něco dražší než řešení od Applu, vykompenzovat by to mělo právě levnější příslušenství, které je v případě Applu relativně drahé.

Celá situace se nápadně podobá snahám z minulosti, kdy se Microsoft pokoušel etablovat na trhu s tablety. Za ta léta se to však společnosti nikdy nepodařilo a je tak otázka, zdali letos našli ten správný recept, který by je mohl dovést k úspěchu. Pozice Applu je momentálně neotřesitelná a nový iPad, jež začíná na devíti tisících korunách v základní konfiguraci, bude velmi obtížný protivník. Bez ohledu na to, že se do konce roku dočkáme ještě nových iPadů z těch vyšších cenových pater. Apple tak svou dominanci na trhu s tablety letos opět trochu zesílí.

Zdroj: 9to5mac